Wczytuję dane...
OŚWIETLENIE MASSIVE

Oświetlenie Massive

Massive istnieje na rynku konsumenckiego oświetlenia dekoracyjnego od 1926 roku.

Obecnie marka pokrywa az 10000 różnych opraw dekoracyjnych do wnętrz i ogrodowych. Marka Massive zawiera również wiele funkcjonalnych rozwiązań oświetleniowych dla domu zwanych konceptami, oferowanych równolegle z regularna kolekcja.

Dzial projektowania MASSIVE blisko współpracuje z działem inżynierii odpowiedzialnym za techniczne aspekty produktów. Owocem efektywnej kooperacji jest atrakcyjny produkt, który poza walorami estetycznymi charakteryzuje sie najwyższa jakością, spełniając zarazem najsroższe wymogi bezpieczeństwa.

Uzyskanie doskonałych efektów wzorniczych i technicznych wiąże sie z wykorzystywaniem zarówno tradycyjnego ołówka i papieru, jak i programów komputerowych, które umożliwiają wygenerowanie trójwymiarowych modeli. Stosowanie nowoczesnych metod projektowania skraca czas opracowania modelu oraz umożliwia szybkie wprowadzenie artykułu do seryjnej produkcji, przy zastosowaniu najwyższych standardów jakości.

Jakość

Wszystkie produkty Philips Consumer Luminaires są projektowane i wytwarzane przy zachowaniu europejskich standardów. Aby zapewnić najwyższą jakość, produkty są testowane w specjalistycznym laboratorium znajdującym sie na terenie firmy. Laboratorium to jest certyfikowane przez CEBEC (belgijska jednostkę certyfikującą). Niezależnie od miejsca produkcji, wszystkie oprawy są testowane pod katem wytrzymałości termicznej, trwałości koloru, bezpieczeństwa oraz – w przypadku opraw ogrodowych i łazienkowych – pod katem wodoodporności. Wszystkie produkty MASSIVE są oznaczone znakiem CE na dowód, ze zostały wyprodukowane zgodnie z aktualnymi normami europejskimi.

Przekonanie dotyczące wysokiej jakości produktów odzwierciedlone jest w okresach gwarancji, które, w zależności od kolekcji, wynoszą od 2 do 5 lat.

 

Poradniki Massive

Do czego ma nam służyć oświetlenie?

Przy wyborze opraw oświetleniowych często zapominamy zadać sobie podstawowego pytania: do czego ma nam służyć oświetlenie? Do czytania, pracy, kreowania atmosfery? To bardzo ważne jeśli na przykład wybieramy oprawę do zawieszenia nad stołem. Brzmi prosto, jednak dla każdego ten mebel może pełnić inna funkcje. Niektórzy chcą siedzieć wokół stołu ze swoimi przyjaciółmi, inni używają go do pracy, dzieci odrabiają na nim lekcje, innym przydaje sie podczas zajmowania sie swoim hobby, a dziadek lubi czytać przy nim gazetę...

Jaki typ oświetlenia powinniśmy wybrać?

Istnieją dwa podstawowe typy oświetlenia: oświetlenie otaczające i funkcjonalne.

Oświetlenie otaczające można podzielić na: akcentujące – pozwalające na podświetlenie pewnych elementów otoczenia. Oświetlenie może być również w formie świecących przedmiotów służących do zmiany otoczenia i tworzenia cieplej atmosfery. Oświetlenie pośrednie jest niewidzialnym źródłem światła, na przykład świecąca wstęga ukryta w suficie, która lśni przyjemnym światłem na ścianie.

Oświetlenie funkcjonalne zawsze ma jasno sprecyzowana funkcje. W tym przypadku nie chodzi aż tak bardzo o tworzenie atmosfery, lecz bardziej o dostarczanie światła. Można je podzielić na: oświetlenie podstawowe – jest głównym źródłem światła w pomieszczeniu. Oświetlenie orientacyjne na ogól ma słabszą moc wyjściową i używane jest głównie do określenia drogi, np. ścieżki w ogrodzie, aby można było bez przeszkód poruszać sie w ciemności. Oświetlenie do czytania zapewnia brak nadmiernego zmęczenia oczu i pozwala cieszyć sie dobra książką w ciemne zimowe wieczory.

Jaki styl wybrać?

Dwa poprzednie pytania opierają sie raczej na racjonalności, to natomiast związane jest z indywidualnym gustem i odczuciami - „Czy to mi sie podoba? Czy pasuje do mojego otoczenia?”

W ofercie Massive znajduje sie szeroka gama opraw wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów:

  • współczesność
  • harmonia
  • moda
  • cieple kolory

Jakie źródło światła wybrać?

Gospodarstwa domowe wydaja co roku na energie elektryczna 10% pieniędzy przeznaczonych na utrzymanie domu. Ważnym jest, aby wydawać je mądrze, a dobranie właściwego źródła światła może w tym pomóc. Jeśli odpowiedzieliśmy na pierwsze pytanie, wiemy juz w jakim celu chcemy używać oświetlenia: czy ma świecić przez długie okresy czasu, czy ważna jest ilość światła, itd. Mając ta wiedze możemy wybrać sie wraz ze sprzedawca na poszukiwanie najbardziej wydajnego źródła światła oraz oprawy, która spełnia nasze oczekiwania.

Kalkulacja:
Każdego wieczoru lampa obok drzwi wejściowych świeci od godziny szóstej wieczorem do północy (= 6 godzin dziennie), 5 dni w tygodniu od października do lutego (20 tygodni). Zróbmy porównanie pomiędzy oprawa ze źródłem halogenowym (300W), tradycyjna żarówka (100W) i źródłem typu LED (3W). Przyjęto średni koszt 1 kWh na poziomie 40 groszy.

Halogen 300W
Włączone przez 1 godzinę źródło 300W zużywa 0,3 kWh i kosztuje nas 0,12zl za godzinę (0,40zl x 0,3).
6h dziennie x 5 dni w tygodniu x 20 tygodni = 600 godzin świecenia
Koszt: 600 x 0,12zl = 72zl

Tradycyjna żarówka 100W
Włączone przez 1 godzinę źródło 100W zużywa 0,1 kWh i kosztuje nas 0,04zl za godzinę (0,40zl x 0,1)
6h dziennie x 5 dni w tygodniu x 20 tygodni = 600 godzin świecenia
Koszt: 600 x 0,04zl = 24zl

LED 3W
Włączone przez 1 godzinę źródło 100W zużywa 0,003 kWh i kosztuje nas 0,0012zl za godzinę (0,40zl x 0,003)
6h dziennie x 5 dni w tygodniu x 20 tygodni = 600 godzin świecenia
Koszt: 600 x 0,0012zl = 0,72zl

Mleczne źródło światła czy przezroczyste?

Mleczne źródło emituje mniej intensywne światło niż źródło przezroczyste. Istnieje bardzo prosta zasada – jeśli oprawa posiada mleczne szkło, używajmy mlecznego źródła światła i na odwrót.

W pokoju dziecięcym radzimy używać mlecznych źródeł, ponieważ dzieci wiele czasu spędzają na swoim łóżku i źródło przezroczyste jest wtedy zbyt rażące.

 

źródło - http://www.massive.be