Wczytuję dane...

Jak dobrać wysokość lampy ogrodowej?

Jak dobrać wysokość lampy ogrodowej?

 Lampa ogrodowa stojąca

 Ogromną zaletą oświetlenia ogrodu jest możliwość korzystania z uroków nocnej aury na podwórku. Dobrze rozmieszczone punkty świetlne rozproszą mrok i zapewnią poczucie bezpieczeństwa. Pozwolą także podziwiać jego piękno i tajemniczość nocą także z okien domu. Poza funkcjonalnym zastosowaniem, oświetlenie ogrodowe pełni również rolę dekoracyjną.  Niska lampa ogrodowa

 Decydując się na zakup lamp ogrodowych powinniśmy już na tym etapie wiedzieć jaką rolę będą pełniły w naszym ogrodzie, aby odpowiednio dobrać ich wysokość czy intensywność światła. Stojące lampy ogrodowe różnią się wielkością, kształtem, kolorem, czy materiałem, z którego zostały wykonane. Metalowa lampa ogrodowa będzie najbardziej trwała, dzięki czemu nie będziemy musieli wymieniać oświetlenia co roku, a będzie nam służyła przez wiele lat.

Wysokość lampy określi rolę jaką będzie pełniła w naszym ogrodzie.  

 Niska lampa idealnie sprawdzi się przy doświetleniu ścieżek, czy alejek. Pomoże nam doświetlić drogę do domu, a także garażu nocą. Za sprawą tej lampy możemy pokazać ciekawy krzak, czy element dekoracyjny. Taki punkt świetlny pomoże w ukazaniu wyjątkowości wybranego fragmentu ogrodu.

 

Średnia lampa ogrodowa stojąca Średnia stojąca lampa do ogrodu świetnie zaznaczy początek podjazdu do posesji, czy granicę działki. Należy pamiętać by nie były zbyt wysokie, ponieważ mogą oślepiać nas w drodze do domu. Im dłuższe alejki tym wyższe powinny być lampy ogrodowe. Słupek ogrodowy może być również użyty jako oświetlenie wokół domu, czy do rozproszenia mroku na tarasie.  

 

 Choć latarnie ogrodowe kojarzone są najczęściej z oświetleniem w parkach to również w naszym ogrodzie znajdą niejedno zastosowanie. Ulubioną ławkę czy huśtawkę możemy doświetlić z góry, poLampa ogrodowa stojąca mocna będzie wówczas wysoka lampa do ogrodu. Rozświetli dużą powierzchnię i pozwoli na lepszą orientację w ogrodzie. Ze względu na ciężar i wysokość lamp należy je montować na solidnych podstawach - wylewkach, co zabezpieczy je przed wywróceniem się przez wiatr. Dobrana odpowiednio wysokość pozwoli na bezpieczne użytkowanie ogrodu. 

 Warto wiedzieć, że niektóre sklepy z oświetleniem, szczególnie te z ofertą w Internecie, umożliwiają dostosowanie wymiarów lamp do potrzeb klienta. Dzięki temu, gdy nasza wymarzona lampa ogrodowa okaże się zbyt niska, możemy liczyć na jej podwyższenie. Oczywiście nie jest to możliwe w każdym przypadku. Nie zmienia to faktu, że warto pytać sprzedawców o ofertę i możliwości zmian w oferowanych produktach.


e-lukas