Wczytuję dane...

Oświetlenie schodów w domu i na zewnątrz

Oświetlenie schodów w domu i na zewnątrz   Wysoka latarnia ogrodowa

 

 Każdego dnia pokonujemy ich dziesiątki, jeśli nie setki lub tysiące. Oczywiście to stopnie schodów. Schody są ważnym elementem konstrukcji budynków, łączącym różne kondygnacje. Z kolei schody zewnętrzne również pomagają w pokonywaniu różnicy wysokości, pełniąc jednocześnie funkcje dekoracyjne oraz będąc elementem krajobrazu. Dla bezpiecznego poruszania się po schodach, koniecznie należy zadbać o ich właściwe oświetlenie. Po zmroku, schody mogą być poważną pułapką, szczególnie jeśli są mokre, śliskie i poruszamy się po nich pierwszy raz. Na całe szczęście, mamy bardzo wiele możliwości tego, aby skutecznie jKlasyczna oprawa najazdowae oświetlić, wykorzystując lampy do domu oraz lampy zewnętrzne

 

 W tym drugim przypadku, będziemy mogli wybierać pomiędzy bardzo rozbudowanym asortymentem produktów. Latarnia ogrodowa, aby dobrze oświetlała schody, powinna mieć odpowiednią wysokość. W tym przypadku, z reguły wystarczy nam jedna lub dwie lampy ustawione w lekkim oddaleniu od schodów. Takie rozwiązanie jest ekonomiczne ze względu na oświetlenie nie tylko stopni, ale także pobliskiego otoczenia. Można również zdecydować się na nieco mniej rzucające się w oczy rozwiązanie, polegające na wykorzystaniu opraw najazdowych. Istotne jest jednak to, aby w każdym przypadku wybieranej przez nas lampy zewnętrznej, posiadały one należytą klasę ochrony przed wilgocią. 

Oprawy do zabudowy

  Nieco łatwiejsze zadanie mamy wtedy, kiedy chcemywykorzystać lampy wewnętrzne. Dość popularnym rozwiązaniem są oprawy do zabudowy. Dyskretne punkty umieszczone w strategicznych punktach

Lampa stojąca średnia LED

schodów, umożliwią swobodne poruszanie się po stopniach. Wykorzystując oświetlenie LED również zaoszczędzimy trochę energii, a co za tym idzie pieniędzy. Dobry efekt daje umieszczenie takich lamp na równi stopnia. W takim przypadku, jednak musimy zaopatrzyć się w większą ilość opraw do wbudowania. W innym przypadku, korzystając tylko z kilku punktów oświetleniowych należy je umieścić nad schodami.  

 Ciekawym rozwiązaniem mogą być oprawy podszafkowe, umieszczane pod stopniem. Daje to niesamowity efekt. 

 Typowo dOzdobny kinkiet ekoracyjnym oświetleniem schodów mogą być kinkiety, bądź oświetlenie obrazowe. 

 

 Gdzie można zaopatrzyć się w taki rodzaj lamp? Przede wszystkim znajdziemy je w każdym sklepie budowlanym i z artykułami wyposażenia wnętrz. Szeroki wybór zapewniają nam internetowe sklepy z lampami. 

oswietlenie-ogrodowe.pl