Wczytuję dane...

Oświetlenie zewnętrzne – co warto wiedzieć

Kinkiet ogrodowy LedOświetlenie zewnętrzne – co warto wiedzieć

 

 

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. To dzięki niemu możemy funkcjonować po zachodzie słońca, a także tworzyć różnorodne iluminacje, upiększające nasze wnętrza, ogrody oraz budynki. Aby oświetlenie ogrodowe spełniało twoje oczekiwania, powinno być starannie dobrane. Spośród wielu różnego rodzaju akcesoriów, oferowanych przez sklepy i producentów, z pewnością będziesz mógł wybrać to, co dla ciebie będzie najlepsze. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę, aby lampa w ogrodzie lub parku przyciągała wzrok, zdobiła i zapewniała doskonałe światło otoczeniu.  

   

 Wysokość

Lampa ogrodowa niska 

Lampa ogrodowa wysokaLampa ogrodowa wysoka, podwieszana czy może średniej wysokości? Wybór rodzaju lampy określa jej późniejsze przeznaczenie. Wysoka, stojąca latarnia zapewnia doskonale rozproszone światło na dużej powierzchni, doskonale oświetlając trawniki, ścieżki i alejki. Wybranie takiego modelu lampy jest doskonałą decyzją wszędzie tam, gdzie poszukujemy lampy estetycznej, ale pełniącej również bardzo wysokie funkcje użytkowe. Niższe lampy również doskonale wyglądają, przy czym rzucane przez nie światło rozprasza się na mniejszych powierzchniach. Z tego powodu dobrze jest umieszczać je wszędzie tam, gdzie chcemy zaakcentować wybrany obszar lub miejsce na trawniku.


 

Klosze

 

Lampa ogrodowa wisząca zdobionaKlosze w lampach pełnią bardzo ważną rolę. Przede wszystkim nadają ładniejszego wyglądu lampie, ale jednocześnie chronią żarówkę, a także w odpowiedni sposób rozpraszają światło, tak by doświetlić mniejszą lub większą powierzchnię terenu. W zależności od wybranego modelu lampy, klosze mogą być wykonane z różnego rodzaju szkła – przeźroczystego, dymionego, mlecznego, a także zdobionego reliefami.

  

Dostosowanie żarówek

Lampa ogrodowa stojąca Led 

Energooszczędność jest dziś bardzo modnym i ważnym tematem, pojawiającym się również w kwestii lamp ogrodowych i mieszkalnych. Dostosowania lampy do działania żarówek LED pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów jej świecenia. Jeśli twoja lampa ogrodowa lub parkowa może pracować z takimi żarówkami, to miesięczny koszt jej eksploatacji będzie znacznie niższy, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych żarówek z żarnikiem.

  

  

 

 

 

oświetlenie-ogrodowe.pl