Wczytuję dane...

Lampy podłogowe - dekoracja czy funkcjonalność?

Lampa podłogowa z fantazyjnym białym kloszemLampy podłogowe - dekoracja czy funkcjonalność?

 

 

Doskonałe i przyjemne wnętrze, to duża kwestia odpowiedniego oświetlenia. Lampy sufitowe, chyba najpopularniejsze w obecnych wnętrzach, oczywiście doskonale spełniają swoją funkcję przedmiotu dającego światło, ale są także elementem dekoracyjnym. Do tego typu dekoracji należą także kinkiety i lampy podłogowe. Tak jak kinkiety są raczej dodatkowym źródłem światła, oświetleniem punktowym, czyli typowo dekoracyjnym, tak funkcja lamp podłogowych nie do końca jest jednoznaczna.

 

Wisząca lampa sufitowa patyna wzórOczywiście w przypadku lamp sufitowych, które mają za zadanie oświetlenie salonu, odpowiedniego klimatu będą nadawać klosze do lamp i w zależności od wnętrza nowoczesne albo klasyczne żyrandole. w przypadku kinkietów spraw jest jeszcze prostsza. Jako oświetlenie typowo dekoracyjne nie tylko sposobem padania światła, ale i projektem upiększają wnętrza.

 

Lampa podłogowa Lampa do czytaniaLampy podłogowe z reguły używane są także jako dodatek. Ustawiane z reguły za sofą, czy w rogu pomieszczenia. Wśród bogatych ofert sklepów z oświetleniem możemy przebierać w przeróżnych stylach lamp. Możemy zdecydować się na wysoce ozdobne lampy rustykalne lub klasyczne żyrandole przypominające te wiszące niegdyś w zamkach. Możemy również postawić na minimalistyczny styl skandynawski, z lampą dającą np. punktowe światło, lub na barokowy przepych, dzięki świecącej ozdobie w postaci lampy o ciężkiej, bogatej podstawie i z pięknym kloszem. W tej chwili wybór takowych, nie jest problemem, zarówno ten rodzaj lamp jak i lampy stołowe, możemy bezproblemowo zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Z funkcją dekoracyjną lamp podłogowych zgodzić się może chyba każdy. Lampy podłogowe są oświetleniem dekoracyjnym i nie można tego podważyć.

 

Pytanie: czy lampy podłogowe mogą zastąpić oświetlenie główne? Z racji ograniczonego rozproszenia światła może być to utrudnione. Lampa podłogowa firmy Candelux nowoczesnaWybierając, jednak lampy nowoczesne, o prostych kształtach i większym kloszem jest to możliwe. Rozstawiając takie lampy w różnych punktach pomieszczenia, ilość światła padającego jest wystarczająca, aby swobodnie móc się po nim poruszać. Uzyskuje się w ten sposób podobny efekt jak przy wykorzystaniu oświetlenia sufitowego. Niektórym może przeszkadzać wielkość tych lamp. Nie ukrywajmy, ale lampy podłogowe zabierają kawałek powierzchni użytkowej pomieszczenia, dlatego takie rozwiązanie absolutnie nie przyda się w małych pokojach. Innym anty argumentem jest fakt, iż są to lampy na kontakt. Tak i tu mając nie wiele gniazd w pomieszczeniu nie warto decydować się na takie rozwiązanie. Pomimo to mając pomieszczenie bez okablowania na suficie (co jest raczej rzadkością) lampy podłogowe mogą zastąpić tradycyjne oświetlenie główne jakim są lampy sufitowe.

 

 

 

 

Internetowy sklep z bogatą ofertą lamp żyrandoli kinkietów i lampek stołowych do domu i ogrodu