Wczytuję dane...

Jak montować lampy ogrodowe?

Jak montować lampy ogrodowe?

  

 

Stojąca lampa do ogrodu firmy MASSIVE Będąc szczęśliwym posiadaczem domku z ogrodem, chcemy korzysta z przyjemności spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak, co jak słońce zaczyna zachodzić, a my nadal chcemy rozkoszować się letnim wieczorem? Musimy skorzystać ze sztucznego źródła świtała, a najlepiej nadadzą się do tego lampy ogrodowe.

 

Wybór takowych, najczęściej jest ograniczony tylko naszą wyobraźnią, lub tym, co oferuje nam najbliższy sklep z lampami. Choć dzisiaj, w dobie Internetu to nie jest problem znaleźć, co chcemy, czy ma to być klasyczna latarnia ogrodowa, czy może bardziej urokliwe są dla nas kinkiety ogrodowe.

 

Ważne jest, aby wybrać, co nam się podoba i odpowiednio zamontować. I tutaj mogą zacząć się problemy.

Kinkiet ogrodowy pochodnia O ile mówimy o instalacji niskonapięciowej, tak naprawdę powinniśmy rozważyć tylko to, ażeby nie przeszkadzała nam ona w pracach w ogrodzie. Z reguły okablowanie takich lamp wkopuje się na kilka metrów w głąb ziemi. W przypadku, jeżeli potrzebujemy napięcia 230 V, musimy pamiętać o spełnieniu określonych warunków. Tu lepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalnego elektryka, aby móc cieszyć się długo, bezproblemowo i w pełni bezpiecznie światłem, jaki dawać nam będą lampy zewnętrzne po zmroku.

Często architekci polecają zaprojektowanie miejsc ustawienia oświetlenia zewnętrznego jeszcze na etapie projektu domu. I to jest dobra rada. Dzięki temu możemy się uchronić przed zbędnymi rozkopami w pięknie zaprojektowanym i usianym roślinnością ogrodzie.

 

Mając wcześniej ustalone miejsca lokalizacji punktów oświetleniowych, do montażu lamp, potrzebować będziemy praktycznie tylko śrubokręt.

Betonowa wylewka podstawa pod lampę ogrodowąMontując kinkiety wystarczy przykręcić je do ściany przy pomocy odpowiednich śrub montujących.

Przy lampach stojących musimy zwrócić uwagę na jakim podłożu je chcemy umieścić. Umieszczając je na chodniku, płytkach chodnikowych, czy innych podłożach stałych podobnie jak przy kinkietach wystarczy je wkręcić przy pomocy odpowiednich kołków montujących. W przypadku, gdy latarnie chcemy rozstawić między drzewkami, a więc bezpośrednio na glebie, warto zaopatrzyć się w wylewki. Są to z reguły betonowe, odpowiednio uformowane podstawy pod lampy. Posiadają one również otwory na okablowanie. Wylewkę taką zakopuje się w ziemi na głębokości takiej, aby swobodnie można było do niej przymocować lampę ogrodową.

 

 

 

 

Internetowy sklep z bogatą ofertą lamp żyrandoli kinkietów i lampek stołowych do domu, biura i ogrodu