Wczytuję dane...

Montaż lamp ogrodowych

Montaż lamp ogrodowych

 

 

Lampa stojąca latarnia do ogroduWiele osób posiadających własne ogrody czy działki, decyduje się na zamontowanie w nich lamp zewnętrznych. Oświetlenie ogrodowe jest na pewno bardzo funkcjonale i przydaje się w wielu sytuacjach takich jak prace ogrodowe czy też wypoczynek. Ale jak je należy zamontować?

 

Instalacja oświetlenia ogrodowego jest dość bardziej skomplikowana, niż podłączenie żyrandola lub lampki stołowej w domu. Przede wszystkim lampy zewnętrzne trzeba umieścić w miejscach, które nie będą przeszkadzały podczas różnych prac w ogrodzie. Następnie należy określić czy wybierać kabel biegnący pod ziemią, czy kabel nad ziemny. To pierwsze rozwiązanie jest wyjątkowo wygodne, prezentuje się także lepiej niż latarnia ogrodowa, z której zwisają różne kable. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby kable umieszczone zostały na odpowiedniej głębokości i warto sobie zaznaczyć, w których miejscach one przebiegają.

 

Kuta lampa ścienna do ogrodu kinkiet ogrodowyUłożenie instalacji elektrycznej pod oświetlenie ogrodowe warto zlecić specjaliście, który doskonale zna się na rzeczy.

 

Sam montaż lamp zewnętrznych głównie uzależniony jest od rodzaju oświetlenia. Inaczej będziemy montować kinkiet ogrodowy, niż lampę stojącą. W przypadku lamp wiszących czy kinkietów do ogrodu, wystarczy nam kawałek ściany lub sufitu z doprowadzeniem prądu. Lampy stojące wysokie, średnie i niskie montowane mogą być w różny sposób. Mając chodnik lub inne miejsca z podłożem twardym, lampy stojące do ogrodu możemy bezpośrednio przytwierdzić do niego za pomocą śrub. Nie mając takich miejsc należy wykonać podstawę w ziemi, która utrzyma lampę ogrodową. Z reguły te podstawy wykonywane są z betonu. Z racji wytrzymałości beton zapewni stabilność naszym lamp w ogrodzie. Takie wylewanie betonu, szczególnie pod mała liczbę lamp może być zbyt praco- i czasochłonne.

 Betonowa podstawa pod lampę zewnętrznąDuża betonowa podstawa pod lampę ogrodową

W celu usprawnienia montażu lamp w ogrodzie, niektóre sklepy z oświetleniem oferują gotowe wylewki pod lampy ogrodowe. Są to betonowe podstawy, o różnych wymiarach, z otworem na okablowanie. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, szybkie i tanie. Z pomocą takich podstawa pod lampy zewnętrzne na pewno z łatwością zamontujemy wymarzone oświetlenie zewnętrzne w dowolnym miejscu w ogrodzie.

 

 

 Lampy nowoszesne, klasyczne, oświetlenie ogrodowe w sklepie internetowym