Wczytuję dane...

Jaką lampę wykorzystać w ogrodzie?

Jaką lampę wykorzystać w ogrodzie?

 

 

Stojąca lampa ogrodowa dekorowanaWarto zadbać o odpowiednie oświetlenie ogrodu. Może to być przydatne podczas letnich wieczorów, kiedy nie ma się ochoty odpoczywać w domu.

 

Odpowiednie oświetlenie ogrodowe to nie tylko wygoda, ale także sposób na wykreowanie konkretnego stylu w ogrodzie! Wybór lamp do ogrodów jest ogromny - lampy ogrodowe stojące, latarnie, lampy punktowe i wiele innych. Każda z propozycji dostępna jest w wielu kształtach, więc niekoniecznie latarnia ogrodowa musi wpisywać się w romantyczny i klasyczny styl, równie dobrze może mieć nowoczesną formę.

 

Kinkiet zewnętrzny srebrnyZ pewnością w ogrodzie nie wolno korzystać z tych samych lamp, jak w domu - zakazane są lampy stołowe, podłogowe czy żyrandole. Nie są one przystosowane do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych i ich używanie może skończyć się powstaniem spięcia w instalacji elektrycznej. Lampy zewnętrzne posiadają lepsze zabezpieczenia przed wilgocią. Istotne jest oznaczenie klasy ochornności. Każda lampa ogrodowa powinna odznaczać się co najmniej II klasą ochronności. To zapewnia bezpieczne korzystanie z oświetlenia ogrodowego w każdych warunkach atmosferycznych.

 

Wisząca lampa do ogrodu

Projekt oświetlenia w ogrodzie powinniśmy mieć jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z urządzeniem ogrodu. Takie postępowanie umożliwi nam w łatwy sposób umiejscowić lampę ogrodową w dowolnym miejscu. W przypadku, gdy ogród już mamy, a chcemy wymienić lub dodać oświetlenie ogrodowe, głównie musimy zwrócić uwagę na dostępność źródeł prądu lub zdecydować się na lampy solarne.

 

Ścienna lampa zewnętrzna LEDKinkiety ogrodowe, lampy stojące, czy wiszące lampy do ogrodu to najczęściej wybierane rodzaje oświetletnia. Są to nie tylko świetne rozwiązania do ogrodów przy domach, ale także świetnie nadają się do oświetlania przestrzeni publicznej. Latarnie w parku, czy kinkiety oświetlające elewacje restaurtacji czy nawet urzędow są coraz bardziej wyszukane.

 

Oświetlenie ogrodowe oferowane jest przez większość sklepów z lampami. Ciekawym pomysłem na zakup lamp zewnętrznych mogą okazać się niewielkie pracownie metaloplastyczne, które oferują nietuzinkowe projekty lamp ogrodowych.

 

 

 Szeroki wybór kinkietów, lamp stojących i żyrandoli do domu i ogrodu