Wczytuję dane...

Ogród rozświetlony ponadczasowymi lampami z metalu

Ogród rozświetlony ponadczasowymi lampami z metalu

 

 

Niska lampa ogrodowa z metalu gałęziePiękny ogród to wiele wysiłku i codziennej pracy jaką musimy wkładać w to, by był on funkcjonalny i prezentował się znakomicie. Prócz wszystkich roślin liczy się również kilka innych elementów, które włącznie z tym jak dbamy o nasz ogród będą stanowić o jego pięknie. Przede wszystkim mowa o praktycznych rozwiązaniach ułatwiających nam uprawianie takiego ogrodu, ale również o jego oświetleniu. Wiele osób często wykorzystuje do tego celu tanie sposoby jak słabej jakości oświetlenie ogrodowe napędzane bateriami słonecznymi lub produkowanymi z tanich materiałów. O ile jest to rozwiązanie ekonomiczne, o tyle ich trwałość i prezentacja nie zawsze idzie w parze.

 

Doskonałym sposobem na ponadczasowe oświetlenie ogrodu, jest wykorzystanie stalowych lamp kutych. Lampy te zdecydowanie odbiegają od współczesnych plastikowych standardów. Stal kuta w artystyczny sposób nadaje ogrodowi niesamowitego stylu.

 Stalowa lampa ścienna z łańcuchem do ogrodu

Czy kute lampy można spotkać w zwykłych sklepach z oświetleniem? Nie we wszystkich. Na rynku oświetleniowym jest wiele odpowiedników wykonanych z tworzyw lub aluminium. Choć niekiedy łudząco podobne do zewnętrznych lamp kutych, to ich trwałość jest dużo niższa. Z tego względu należy dobrze wczytać się w opis lampy, a jeśli nie możemy odnaleźć materiału, z którego lampa ogrodowa jest wykonana, warto zapytać sprzedawcę.

Metalowe lampy wykonywane ręcznie można także odnaleźć w pracowniach metaloplastycznych. Tam rzemieślnicy wykonują niezwykłe projekty lamp ogrodowych. Dodatkową zaletą kupna lamp zewnętrznych w takim miejscu jest fakt możliwości uzgodnienia z wykonawcą wymiarów lub koloru. Taką opcję umożliwiają również niektóre sklepy internetowe z oświetleniem ogrodowym, jednak nie wszystkie.

 Nietypowa lampa stojąca do ogrodu wysoka

Prawdopodobnie może nurtować nas jeszcze pytanie, czy wśród asortymentu kutych lamp ogrodowych istnieją wszystkie rodzaje lamp. Owszem. Metal jest używany od wieków do produkcji wszelakich przedmiotów, włącznie z lampami. Od świeczników, poprzez lampy olejne, aż po latarnie parkowe, niegdyś wytwarzane z metalu. Obecnie szlachetny metal skutecznie wypierany jest przez tańsze odpowiedniki, jednak czy słusznie?

 

Metalowe lampy ogrodowe dają szerokie możliwości w aranżacji przestrzeni. Materiał, z którego są wykonane umożliwia rzemieślnikom projektowanie wielu ponadczasowych wzorów. Ponadto sklepy oferujące taki rodzaj asortymentu, posiadają różnorodne rodzaje oświetlenia ogrodowego. Wśród nich na pewno każdy znajdzie odpowiednią lampę ogrodową, tak by nasz ogród zyskał wiele wspaniałego stylu.

 

Wybierać możemy spośród:

  • Kutych lamp wiszących - doskonale prezentujące się wszędzie tam, gdzie chcemy oświetlić tylko jeden wybrany punkt. Dobrze sprawdzają się w miejscach, w których zależy nam na ciszy i chwili spokoju wieczorami;
  • Kutych lamp stojących - które rozświetlą znacznie większa przestrzeń. Idealnie pasuje do nich mała altanka w pobliżu lub ławeczka, na której lubimy spędzać wieczory. Tu możemy rozróżnić lampy stojące niskie, średnie i wysokie. Dobieramy je zgodnie z własnymi potrzebami. Warto tu pamiętać, iż wysokie lampy ogrodowe świetnie sprawdzają się do oświetlenia większego terenu, zaś niskie możemy ustawić wzdłuż ścieżek.
  • Kinkietów ogrodowych - często mocowanych na ścianach budynku. Oświetlą nie tylko część ogrodu, ale również elewację naszego domu.

 

Kuty kinkiet ogrodowyWybór lamp ogrodowych wykonanych ze stali i podobnych materiałów jest olbrzymi. To jednak z jakiego materiału zostanie wykonana lampa to jedna kwestia. Równie ważne jest to, w jak artystyczny sposób jest wykonana. Często możemy złożyć indywidualne zamówienie na pewne wzory i zdobienia. Tym sposobem otrzymamy produkt idealnie pasujący do stylistyki naszego ogrodu. Dzięki  takim rozwiązaniom każda spędzona chwila w ogrodzie będzie doskonałym momentem relaksu.

 

 Sklep internetowy oferujacy szeroki wybór oświetlenia do domu i ogrodu