Wczytuję dane...

Wiosna najlepszą porą na oświetlenie ogrodu

Wiosna najlepszą porą na oświetlenie ogrodu

 

 

Wiosna jest najlepszą porą na wszelkie prace w ogrodzie. Tuż po zimie porządkujemy swoje podwórka, sadzimy nowe rośliny i organizujemy przestrzeń w naszych ogrodach. Wraz z porządkami, jeszcze przed sadzeniem wszelkiej roślinności warto zamontować instalacje oświetlenia ogrodowego. W przypadku, gdy posiadamy już ułożone okablowanie, warto sprawdzić czy podczas zimy nic nie zostało uszkodzone.

 

Kinkiet łancuch do ogordu ze stalowym ramieniemPoczątek wiosny jest dobrym momentem na wymianę lub zamontowanie lamp ogrodowych. Pomimo, że dni są dłuższe, oświetlenie zewnętrzne w porach wiosenno-letnich będzie nam częściej służyć. Im cieplej na podwórzu tym chętniej chcemy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Najlepiej spędzać go w gronie bliskich np. podczas grillowania. W celu bezpiecznego i przyjemnego biesiadowania, niezbędne będą nam odpowiednie lampy grodowe, które oświetlą przestrzeń. Najczęściej montowane są latarnie ogrodowe, które dają ogólne światło. Nie jest ono zbyt intensywne, ale przyjemnie rozświetla wieczorny ogród. W przypadku, gdy posiadamy altankę, idealnie sprawdzą się zewnętrzne lampy wiszące, bądź kinkiety ogrodowe. Nie tylko podkreślą charakter altany lub tarasu, ale także ciekawie rozświetlą miejsce ucztowania.

 

W przypadku tarasu, możemy zamontować niskie lampy stojące wzdłuż barierki. Jest to nietypowe rozwiązanie, jednak efekt jest zachwycający.

 

Stojąca lampa do ogrodu okienkaW celu bezpiecznego przemieszczenia się z domu do ogrodu konieczne będą lampy zewnętrzne ustawione wzdłuż chodników i ścieżek. Warto tu pamiętać o wysokości lamp ogrodowych stojących. Powinny one być niższe, aby nie oślepiać przechodniów. Z tych powodów warto wybrać niskie lub średniej wysokości lampy stojące. Taki rodzaj oświetlenia ogrodowego świetnie się sprawdzi również na podjeździe.

 

Na wjeździe możemy również ustawić ogrodowe lampy stojące, jednak jeśli mamy taką możliwość ciekawym rozwiązaniem będzie umieszczenie kinkietów ogrodowych na murkach ogrodzenia.

 

Wszelkie oświetlenie ogrodowe oferowane w sklepach z oświetleniem występuje w przeróżnych stylach. Każdy znajdzie odpowiednią lampę zewnętrzną na miarę swoich potrzeb. Bez względu czy przestrzeń wokół naszego domu stylizowana jest klasycznie czy nowocześnie, w bogatym asortymencie sklepów z lampami ogrodowymi odnajdziemy odpowiednią lampę ogrodową na miarę swoich potrzeb.

 

Wisząca lampa ogrodowa styl latarni morskiejWybierając oświetlenie zewnętrzne należy pamiętać również o kilku podstawowych informacjach. Najważniejszą jest fakt, iż jako lampę zewnętrzną nie możemy zastosować lamp przeznaczonych do wnętrz. Prostym powodem jest to, iż lampy ogrodowe wystawione są na ciężkie warunki atmosferyczne. Lampy zewnętrze są, jednak do nich przystosowane. Wykonane są z tworzyw przeznaczonych do użytku zewnętrznego, a także posiadają wyższą wodoszczelność. Dodatkowo instalacja elektryczna tych lamp posiada wyższą klasę ochronności. Przy wyborze oświetlenia do ogrodu warto również zwrócić uwagę na napięcie, jakim będzie zasilana dana lampa. Przy zewnętrznych światłach bezpieczniejszym rozwiązaniem są lampy zasilane niższym napięciem (12 V, 24 V).

 

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i własne potrzeby z łatwością odnajdziemy tą odpowiednią lampę zewnętrzną wśród bogatej oferty sklepów z lampami.

 

 

 e-Lukas oświetlenie ogrodowe i wewnętrzne