Wczytuję dane...

Oświetlenie ogrodowe na patio

Oświetlenie ogrodowe na patio

 

Szukasz rozwiązań oświetleniowych na taras, balkon lub patio? W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów.

Stojąca kuta lampa ogrodowa czarna 

Tarasy czy balkony z reguły są przestrzeniami zewnętrznymi. Czasem zdarza się, że są to miejsca zabudowane. W tym drugim przypadku możemy pokusić się o zainstalowanie oświetlenia wewnętrznego. W przypadku, gdy mówimy o tarasach i balkonach otwartych, jedynym słusznym rozwiązaniem są lampy ogrodowe.

 

Oświetlenie ogrodowe jest przystosowane do niekorzystnych warunków atmosferycznych, co daje nam bezpieczeństwo użytkowania z lamp zewnętrznych. Jest to główny czynnik, którym powinniśmy się kierować przy wyborze oświetlenia zewnętrznego. Ściśle powiązane z bezpieczeństwem jest jakość lamp ogrodowych. Tu nie trzeba mówić, że wybieramy te o wysokiej jakości. Ponadto zwracamy uwagę na funkcje użytkowe i estetyczne lamp zewnętrznych.

 Lampa ścienna ze stali nierdzewnej połączonej z tworzywem

Użyteczność oświetlenia zewnętrznego umieszczanego na patio lub balkonie określamy według własnych wymagań. Z reguły w tych miejscach spędzamy wolny czas, odpoczywając i relaksując się. Nie potrzebujemy, aby taras był intensywnie oświetlony. Z tych powodów nie powinniśmy instalować zbyt dużej ilości lamp zewnętrznych. Możemy zdecydować się na lampy wiszące, będące oświetleniem głównym i kilka kinkietów, akcentujących wybrane elementy tarasu. Subtelniejszym rozwiązaniem, niż lampy ścienne, będą oprawy najazdowe. Również podświetlą wybrane przedmioty lub roślinność na patio, dodając tym samym więcej światła przestrzeni, a nie zabierają i nie przytłaczają otoczenia. Innym rozwiązaniem może być zastosowanie kilku lamp stojących niskich. Umieszczone wzdłuż ściany, barierki, a nawet na barierce delikatnie rozświetlą otoczenie. W przypadku, gdy nie chcemy lub nie mamy możliwości zamontowania lampy wiszącej, umieszczenie kilku kinkietów lub lamp stojących niskich równie dobrze rozświetlą otoczenie.

 Wisząca lampa ogrodowa łańcuch

Po wyborze rodzaju lamp zewnętrznych i zaplanowaniu rozmieszczenia ich, możemy przystąpić do najprzyjemniejszej części wyboru lamp zewnętrznych na taras. Mianowicie jest to dobór właściwego stylu, projektu i wzoru lamp ogrodowych. Wybór o tyle jest przyjemniejszy, gdyż sklepy z lampami oferują naprawdę pokaźny asortyment lamp zewnętrznych. Dokonując wyboru pamiętajmy, aby styl lamp ogrodowych współgrał z przestrzenią. Balkon stylizowany klasycznie wymaga lamp zewnętrznych w tym że trendzie. Natomiast nowoczesne tarasy idealnie rozświetlą lampy o prostych, ale niestandardowych formach modernistycznych.

 Zewnętrzna oprawa najazdowa do wbudowania ze stali nierdzewnej i szkła

Jeśli wybraliśmy już swoją idealną lampę zewnętrzną na patio wystarczy ją kupić, zainstalować ją w odpowiednim miejscu i cieszyć się pięknie oświetlonym tarasem.

 

 

 

 

Sklep internetowy oferujący lampy do domu i ogrodu