Wczytuję dane...

Oświetlenie do małych wnętrz

Oświetlenie do małych wnętrz

 

Kryształowy spot fioletowy lampa ściennaMasz małe mieszkanie albo nie duży pokój, a szukasz spektakularnego sposobu na oświetlenie? W poniższym artykule znajdziesz kilka ciekawych rozwiązań.

 

Faktem jest, gdy mamy małą powierzchnię nie chcemy zagracać miejsca zbędnymi rzeczami. Owszem oświetlenie jest istotnym elementem wnętrza, ale czy musi zajmować dużo miejsca, aby odpowiednio oświetlało przestrzeń? Nie koniecznie. Istnieje kilka modeli lamp, które idealnie będą pasowały do mniejszych pomieszczeń.

 Piękna lampa sufitowa

W przypadku niższych wnętrz dobrym rozwiązaniem zamiast żyrandola będą plafoniery sufitowe. W sklepach z oświetleniem można znaleźć naprawdę okazałe i w różnych stylach plafony sufitowe. Taki rodzaj lampy sufitowej można umieścić w dowolnym pokoju, a nawet w korytarzu.

 

Lampa ścienna kinkiet wzórW małych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się kinkiety lub spoty. Są to ścienne lampy, nie zajmujące dużej ilości miejsca. Podobnie jak w przypadku plafonier, oferta kinkietów i spotów jest ogromna. Przy wyborze tych lamp warto pamiętać, iż dwa kinkiety umieszczone na ścianie będą tworzyć całość.

 

Plafoniery sufitowe świetnie sprawdzą się jako oświetlenie ogólne. Kinkiety i spoty mogą mieć różne funkcje. Umieszczone po obu stronach pokoju mogą być stosowane jako oświetlenie główne, w miejscach przeznaczonych do odpoczynku. Umieszczone przy sofie lub łóżku będą świetnie sprawdzać się przy czytaniu. W pokojach, w których zamierzamy pracować warto zastosować dodatkowe oświetlenie zwrócone bezpośrednio w miejsce pracy. W tym celu można zastosować również spoty. Umieszczone na ścianie dobrze oświetlą przestrzeń naszej pracy.

 

Plafoniera sufitowa lampa na sufitCzy będą to plafoniery sufitowe, ścienne, czy kinkiety lub spoty to każde z tych lamp będzie spełniać zarazem funkcje użytkowe oraz dekoracyjne. Wszelkie rodzaje lamp oferowane są przez sklepy z lampami w różnych stylach. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

 

 Lampy do domu i ogrodu