Wczytuję dane...

Zaoszczędź z oświetleniem LED

Zaoszczędź z oświetleniem LED

 

 
Kinkiet lampa ścienna LEDSzukając sposobu na oszczędności warto przyjrzeć się oświetleniu w naszym domu. Jednym z lepszych rozwiązań oszczędnościowych jest zastosowanie oświetlenia LED’owego lub lamp z możliwością zasilania żarówką LED.

 

Niegdyś LED’y kojarzyły się tylko z diodami, obecnie dzięki rozwojowi technologii, na rynku dostępne są żarówki LED’owe. Kształtem nie zawsze różnią się zbytnio od znanych nam żarówek. Wykorzystują one, jednak mniej energii, dając porównywalne, a niekiedy intensywniejsze światło.

 

Oświetlenie LED’owe nie tylko intensywniej świeci, ale także ma dłuższą żywotność. W przeciwieństwie do żarówek energooszczędnych, po włączeniu oświetlenia LED uzyskujemy pełny zakres natężenia.  Istnieją także lampy do domu lub oświetlenie ogrodowe LED z regulacją intensywności. Umożliwia to wprowadzanie przyjemnego ciepłego nastroju np. w salonie lub sypialni.

 

Oświetlenie LED lub lampy z możliwością korzystania żarówek LED’owych idealnie nadają się w trudno dostępnych miejscach. Ich długotrwałość pozwala na montowanie ich w oświetleniu z kloszami do lamp o różnorodnych kształtach, w których jest utrudniony dostęp do źródła światła.

 Lampa sufitowa srebrny chrom LED

Wskazówki przed zakupem oświetlenia LED


Choć oświetlenie LED posiada wiele zalet, to przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. W zależności czy będą to lampy ogrodowe czy oświetlenie do domu, głównie musimy sprawdzić jaki kształt i rozmiar żarówki będzie pasował do klosza do lamp. Sklepy z lampami oferują bogaty wybór żarówek LED o różnorodnych kształtach, wielkościach, ale także barwie i intensywności światła. To są kolejne parametry na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu. Oświetleni salonu z reguły kojarzy się nam z ciepłymi barwami, w kuchni czy ogrodzie wolimy raczej zimniejsze bardziej intensywne.

 

Często mylne skojarzenie sterylności i surowości oświetlenia LED, z reguły nie zachęca z korzystania z tego typu rozwiązań oświetleniowych. Jak wyżej opisano podstawa ta jest nie uzasadniona, gdyż obecnie oświetlenie LED, zarówno żarówki jak lampy, żyrandole i kinkiety posiadają różne warianty. Światło lamp LED może być zarówno zimne, jak i ciepłe. Istnieje możliwość regulacji intensywności światła. Ponadto oświetlenie LED jest niezwykle długotrwałe.

 

Idealne miejsce dla oświetlenia LED

Lampa ścienna kinkiet ogrodowy LED

Z racji wielu zalet lampy LED lub żarówki LED’owe można stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu.

 

Te o zimnej barwie i intensywnym świetle idealnie sprawdzą się w lampach sufitowych w kuchni. Podobnie sprawdzą się w oświetleniu akcentującym, np. w lampach ogrodowych. Stosując ten rodzaj oświetlenia w miejscu pracy np. jako lampa stołowa, zmniejszy obciążenie oczu.

 

W przypadku oświetlenia sypialni czy salonu warto zdecydować się na LED’y o ciepłej barwie, z regulacją natężenia. Wprowadzą uspakajający i odprężający klimat w pomieszczeniu. Dodatkowo fakt o dużo mniejszym zużyciu prądu, pozwoli nam na wieczorny relaks z najbliższymi w miękkiej sofie.

 

 

Sklep z lampami oferujący lampy do domy i oświetlenie zewnętrzne