Wczytuję dane...

Jak dobrać oświetlenie i zaoszczędzić?

Jak dobrać oświetlenie i zaoszczędzić?

  

 

Kinkiet z ażurem stara miedź z czujnikiem ruchuOd pewnego czasu staramy się szukać dogodnych rozwiązań, dzięki  którym zaoszczędzimy budżet domowy. Jednym z kierunków na oszczędzanie jest próba zmniejszenia zużycia prądu. Jak to zrobić? W przypadku oświetlenia jest kilka sposobów, które mogą wpłynąć na zmniejszenie rachunków za prąd.

 

 

Stosowanie żarówek CFL – są to dobrze nam znane żarówki energooszczędne, inaczej też zwana żarówką kompaktową. Jest to doskonałe i szybkie rozwiązanie na zmniejszenie opłat za prąd. Są one trwałe i zużywają o 75% mniej energii. Większość lamp ogrodowych i do domu jest przystosowana do tego typu żarówek. Umożliwia to stosowanie ich w miejscach, gdzie długo mamy zapalone światło. Czy to będą lampy do salonu, oświetlenie zewnętrzne, żyrandole w przedpokoju, czy kinkiety w łazience, w połączeniu z żarówką CFL pozwolą cieszyć się długo z jasnego światła i małych rachunków.

 

Żyrandole z wiatrakiem – choć w Polsce rzadko montuje się klimatyzatory, to coraz częściej porą letnią używamy sporej ilości różnego typu wentylatorów, które zużywają dość dużo prądu. Żyrandol z wmontowanym wiatrakiem nie zużywa dużo energii, a daje naprawdę duże ochłodzenie w upalne dni.

 Lampa sufitowa LED srebrna chrom

Oświetlenie LED – jest coraz bardziej popularne i coraz częściej chętniej szukamy tego typu oświetlenia w sklepach z lampami. Oprawy do lamp LED występują w dowolnych stylach, wzorach i projektach. Stosując lampy LED możemy zmniejszyć wielokrotnie budżet przeznaczony na energię, nie tracąc na intensywności światła. Często stosowane w łazience, przedpokoju, czy jako oświetlenie ogrodowe. W dzisiejszych czasach jest tak bogaty asortyment lamp LED, iż w zasadzie ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia, co do miejsca ustawienia oświetlenia LED.

 

Lampy z czujnikiem ruchu – jest to świetne rozwiązanie do zastosowania w oświetleniu ogrodowym. Często nie potrzebujemy, aby nasze podwórko oświetlane było przez cały wieczór i noc. Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem ruchu nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, ale dodatkowo może nas uchronić przed nieproszonymi gośćmi, odstraszając złodziei.

Lampa podłogowa klosz kwiat antyczny brąz 

Oświetlenie zadaniowe – jest to rozwiązanie do pomieszczeń, gdzie nie potrzebujemy rozświetlać całej przestrzeni, a jedynie fragment. Przykładem może być lampa podłogowa ustawiona w salonie w miejscu przeznaczonym do czytania, czy też oświetlenie pod szafkowe, które pozwoli bezpiecznie ugotować pyszny posiłek, nie oświetlając całej kuchni.

 

Wyłącz światło, wychodząc z pokoju – jest to bardzo stara metoda, pozwalająca na zaoszczędzenie.

 

Zastosuj ściemniacz – lampy z regulacją natężenia światła, również pozwolą na zaoszczędzenie energii. Takie rozwiązania idealnie sprawdzi się przy oświetleniu salony, ale także w łazience, czy sypialni. Przy okazji oszczędności pozwolimy sobie na stworzenie przyjemnej, intymnej atmosfery.

 

 

Nie każde rozwiązanie musi wiązać się z dużą inwestycją, czy też być obciążone gorszą jakością. Dzisiejsze rozwiązania energooszczędne są ekonomiczne i spełniają standardy większości ludzi.

 

 

Sklep z oświetleniem ogrodowym i lampami do domu