Wczytuję dane...

Od czego zacząć przy wymianie oświetlenia?

Od czego zacząć przy wymianie oświetlenia?

  _____________________________________________________________________

 _________________________________________________________

 

Znudziły Ci się stare klosze do lamp, oświetlenie jest stare lub w lampach oświetlających Twój dom nie można zastosować innych żarówek niż tradycyjne? W takim przypadku musisz wymienić oświetlenie w Twoim domu. Choć na pozór wydaje się to dość proste, to jednak warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

 

Kinkiet ogrodowy czarny łańcuchWymianę oświetlenia warto zacząć od większych obszarów. Szczególnie dotyczy to oświetlenia zewnętrznego. Ono najbardziej jest narażone na niszczenie przez warunki atmosferyczne.  Ponadto lampy zewnętrzne są wizytówką każdego domu. Dobrze oświetlone wejście pozwala przywitać gości z ufnością. Dobrze dobrane kinkiety ogrodowe przy drzwiach zachwycą odwiedzających Twój dom, a światło padające z lamp sufitowych stworzy imponujące efekty świetlne. Przy wyborze oświetlenia zewnętrznego na ganek przy wejściu należy zwrócić uwagę, aby dawało ono odpowiednią ilość światła.

 Żyrandol kryształowy okrągły

Kolejnym krokiem będzie wymiana oświetlenia w przedpokoju. Jest to miejsce, które każdy gość odwiedzi. W przypadku mieszkań to właśnie korytarz jest miejscem powitania odwiedzających Twój dom. Z reguły dobrze sprawdzi się w tym miejscu żyrandol. W większych przestrzeniach montując duże i okazałe lampy sufitowe wprawimy swoich gości w zachwyt. W mniejszych lampy te powinny być odpowiednio mniejsze. Oświetlenie do przedpokoju dobieramy tak, aby pasowały stylem do wystroju, nie zapominając o jakości.

 Kinkiet stare złoto z abażurem

Kinkiet fioletowy srebro z kryształemDo miejsc, gdzie w zasadzie każdy gość może zajrzeć w Twoim domu jest łazienka. Posiadając dwie lub więcej można przeznaczyć jedną typową dla gości. Oświetlenie w takim przypadku może być klimatyczne i nie koniecznie zbyt jasne. To łazienka, którą używamy na co dzień musi być dobrze rozświetlona. W tym celu powinniśmy zainstalować kilka rodzajów lamp, w tym kinkiety lub spoty i lamę sufitową. W łazience dla gości można śmiało wykorzystać tylko kinkiety i to z ciemniejszymi kloszami do lamp.

 

Lampa stołowa witrażowy kwiatekOdświeżając oświetlenie w domu można dokupić parę lamp. Sam zakup lampy podłogowej i ustawienie jej w salonie za sofą doda świeżego wizerunku do tego wnętrza. W całym domu można także niewielkim kosztem zaakcentować pewne elementy oświetlając je lampami akcentującymi. Obraz, który wisi od wieków na ścianie i zbiera kurz rozświetlony oświetleniem obrazowym pokaże swoje nowe oblicze i zachwyci gości jak i domowników. Dokupując lampę stołową o niestandardowym projekcie olśni nie tylko swoim wyglądem, ale także uaktualni wizerunek pomieszczenia.

 

Oświetlenie kuchni, jadalni i sypialni jest nieco bardziej pracochłonne, dlatego jeśli zależy nam na szybkiej metamorfozie świetlnej naszego domu warto zacząć od wyżej wymienionych pomieszczeń.

 

Decydując się na wymianę oświetlenia w domu i ogrodzie nie tylko zwiększamy swoje bezpieczeństwo, ale także odświeżamy wizerunek naszego domostwa. Goście zachwycą się na nowo pięknem Twoich wnętrz oraz nowymi lampami do domu. Oświetlenie ogrodowe wprowadzi nowy wyraz Twojemu podwórku. Ponadto zastosowanie obecnie dostępnych form oświetlenia w sklepach z lampami często zaoszczędzimy na rachunkach za prąd.

 

 

Oświetlenie miarę Twoich potrzeb w sklepie internetowym