Wczytuję dane...

Żyrandol w przedpokoju? To jest to!

Żyrandol w przedpokoju? To jest to!

 

 

Często przedpokoje, hole i wejścia do domu traktujemy jako miejsce przejściowe. Nie przywiązujemy większej uwagi na detale wystroju tego wnętrza. Często zapominamy, iż przedpokój jest wizytówką naszego domu. Dlaczego więc nie przywiązać większej uwagi do dobrania odpowiednich dodatków? Nie muszą one być tylko funkcjonalne, a jednocześnie dodatki dekoracyjne nie muszą spełniać tylko funkcji ozdobnej.

 

Jednym z detali, na które rzadko zwracamy uwagę są lampy w holu. Instalujemy jakąkolwiek lampę, która nie zawsze oświetla to co byśmy chcieli, jednocześnie nie zachwycając swoim wyglądem. Oświetlenie w przedpokoju często wtapia się w tło. Czemu nie zamontować w holu żyrandola? Okazałego, klasycznego, będącą wizytówką domu, witającą wszystkich gości?

 

Przy wyborze odpowiedniego żyrandola do naszego przedpokoju, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

  1. Wielkość żyrandola. Należy pamiętać, że w małych przedpokojach nie możemy zainstalować zbyt dużego żyrandola. Z jednej strony przytłoczy przestrzeń. Z drugiej strony, o zbyt mocno zwisającą lampę sufitową, każdy będzie się zahaczał głową.
  2. Styl i kolorystyka. Styl panujący w korytarzu jest istotnym elementem przy wyborze lampy sufitowej. Przy przepełnionym przedpokoju, bogato umeblowanym, mały żyrandol nie będzie ani spełniał swojej funkcji, ani nie będzie dobrze wyglądał.  Przy takiej koncepcji warto zaopatrzyć się w żyrandol kryształowy, który pięknie rozświetli wejście do domu. Niewielkie przedpokoje nie muszą być oświetlane małymi, nudnymi lampami. Wybierając lampę sufitową o nie dużych rozmiarach, ale z ciekawym abażurem, bądź lampę z nowoczesnym wykończeniem, standard swojego holu podniesiemy o kilka gwiazdek. Goście witani w takich wejściach, od progu poczują się ciepło i przyjaźnie.
  3. Ilość lamp. W standardowych przedpokojach w zupełności wystarczy jedna lampa sufitowa. Jednak w przypadku, gdy mamy okazały hol, a nawet piętrowy, możemy zdecydować się na zamontowanie większej ilości lamp sufitowych. Pamiętając oczywiście, aby nie przesadzić.
  4. Intensywność światła. W przedpokoju poza walorami estetycznymi, żyrandol powinien dobrze oświetlać wejście, aby móc dobrze przejrzeć się w lustrze oraz w celach bezpieczeństwa. Żyrandole o mocy około 200-400 wat powinny w zupełności wystarczyć, aby spełnić powyższe funkcje.

 

Sklepy z lampami oferują duży wybór różnych żyrandoli. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni funkcjonalnie i stylowo do swoich wnętrz i gustów.