Wczytuję dane...

Aranżacja oświetlenia łazienki

Aranżacja oświetlenia łazienki

 

 

W każdym domu istnieje istotne wnętrze, bez którego trudno było by nam w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie życie. Jest nim łazienka. To w niej spędzamy dużą część dnia. Odpowiednio zaaranżowana potrafi być azylem i miejscem relaksacji po wyczerpującym dniu. Podstawowym elementem wystroju, który zapewni nam odprężenie, jest dobrze dobrane oświetlenie. Na nasze samopoczucie wpływa nie tylko barwa, ale także intensywność i rozmieszczenie lamp.

 

Sklepy z lampami, oferujące oświetlenie łazienkowe, często stawiają na modernistyczne, ale praktyczne rozwiązania. W ten sposób klienci posiadają szeroki wachlarz, w którym każdy znajdzie odpowiednie oświetlenie dla swoich potrzeb. Przy tak dużym wyborze nie jesteśmy zdani na banalne i monotonne wzory. Przy dokonywaniu wyboru warto, jednak skupić się na praktyczności.

 

W łazience nie poleca się stosowania pojedynczej lamp, o dużej intensywności światła i skupionej wiązki światła w jednym punkcie. Nawet jeśli jesteśmy tradycjonalistami, warto wybrać lampę sufitową, bądź plafony, które rozproszą trochę światła po całej łazience. Choć jest to rozwiązanie dość klasyczne, to wzory i projekty takich lamp nie musza być nudne. W ofertach sklepów z lampami możemy znaleźć nowoczesne i artystyczne formy lamp sufitowych, bądź plafonów, które wprowadzą trochę stylu i elegancji do wnętrza naszej łazienki. W przypadku, gdy nie przekonuje nas takie rozwiązanie, możemy zdecydować się na zamontowanie kinkietów lub innych lamp ściennych. Wśród kinkietów również sklepy z lampami zapewniają nam duży wybór unikatowych i oryginalnych form. A światło dyskretnie oświetli przestrzeń, jednocześnie wprowadzając atmosferę spokoju.

Klimatyczny nastrój w łazience zapewnić mogą także oprawy do lamp wykonane z mlecznego szkła, bądź przyciemniane. Niestandardowym rozwiązaniem są lampy z abażurem wykonanym z tkaniny. Jednak decydując się na tego typu lampy, musimy uważać na dużą wilgotność w łazience.

Poza wprowadzeniem odprężającego nastroju, oświetlenie w łazience musi być przede wszystkim funkcjonalne. Kobiety nie wyobrażają sobie wykonania makijażu bez dobrze oświetlonego lustra, a mężczyźni mogli by mieć problem z porannym goleniem. Dlatego w okolicy lustra powinniśmy zainstalować intensywne i nie tworzące cieni lampy. Często wykorzystywane są tu lampy LED, zużywające mniej energii, a dające odpowiednio intensywne oświetlenie. Lampy umieszczone w szeregu, bez względu czy to będzie kinkiet, czy kilka lamp do wbudowania, zapobiegnie powstawaniu zbędnych cieni. Kolejnym bardzo istotnym elementem przy wyborze oświetlenia do łazienki jest ich wodoszczelność. Choć lampy umieszczane w pomieszczeniach, to powinny one być odporne na zawilgocenie, aby para powstająca przy kąpielach nie uszkodziła instalacji elektrycznej.

Styl, wzór i projekt jest istotnym elementem przy wyborze oświetlenia do łazienki. Lampy musza dobrze komponować się z całym wystrojem. Należy, jednak pamiętać o funkcji jaką mają pełnić, a także aby były bezpieczne w użytkowaniu. Sklepy z lampami oferują szeroki wybór, co ułatwi nam dokonanie wyboru.