Wczytuję dane...

Lampa stołowa nie zawsze nudna

 

Lampa stołowa nie zawsze nudna

 

 

Oświetlenie jest niezwykle ważne przy projektowaniu pokoju. Zarówno ważne są jego funkcje użytkowe, jak i dekoracyjne. Lampy stołowe mogą tworzyć wiele punktów w pokoju, bądź wieńczyć tylko szczyt jednej szafki. Bez względu jaki styl starasz się stworzyć lampa stołowa będzie pasować w każdej sytuacji. Nie ważne czy ma ona tylko służyć oświetleniu wnętrza, czy pięknie wyglądać, w sklepach z lampami na pewno znajdziemy odpowiednią dla siebie.

Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na wielkość lampy. Zbyt duża może przytłoczyć nasz mebel, bądź zabrać zbyt dużo miejsca. Zbyt mała natomiast może nie dać zbyt dostatecznie dużo światła, a także możemy uzyskać efekt zminiaturyzowania lampy stołowej.

Ważnym elementem jest efekt, który uzyskamy w docelowym pomieszczeniu umieszczając wybraną lampę. Tu należy wykazać się wyobraźnią, bo choć w sklepie z lampami może wydawać nam się, iż lampa jest piękna, nie będzie pasować do naszego wystroju.

Przede wszystkim, jednak należy zwracać uwagę na jakość wykonania. Zapewni nam to nie tylko bezpieczeństwo, ale także możliwość cieszenia się z zakupu przez wiele lat.

Ponadto przy wyborze mogą pomóc dodatkowe wskazówki:

  • Konstrukcja lampy – lampa stołowa powinna uzupełniać dekoracje lub inne motywy przewodnie w wystroju danego pokoju. Projekt lampy stołowej powinien łączyć się z innymi elementami dekoracyjnymi oraz meblami, tak aby przestrzeń tworzyła całość.
  • Klosze do lamp – dobieramy według potrzeb. W celu oświetlenia, np. miejsca czytania klosz nie powinien przyciemniać światła. W innym przypadku, gdy lampa stołowa ma służyć wyłącznie jako dekoracja, wzór i materiał klosza wybieramy, według własnych gustów i tak, aby pasował do stylu wnętrza. Może być on bogato zdobiony i być wykonany z ciemnych tkanin.
  • Cienie i ciemne miejsca – aby uniknąć ich występowania, warto zdecydować się na umieszczenie kilku lampek w różnych punktach pomieszczenia.
  • Lampka biurkowa – chcą oświetlić powierzchnię roboczą na biurku, powinniśmy wybrać jedną lampkę, ale odpowiednią do naszych potrzeb.

 

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione wskazówki na pewno łatwiej będzie nam się zdecydować na konkretną lampę stołową. Odpowiednio dobrana lampa będzie długo zachwycać swoim pięknem, a ponadto wprowadzi nie zapomnianą atmosferę w naszym domu.