Wczytuję dane...

Oświetlenie na miarę każdego wnętrza

Oświetlenie na miarę każdego wnętrza

 

 

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. Dobrze zaplanowane oświetlenie może poprawić funkcjonalność domu, jednocześnie tworząc przyjemną atmosferę. Jednak różne pokoje mają różne potrzeby oświetlenia. Bez względu, czy szukasz najnowocześniejszych współczesnych lamp do domu, czy coś bardziej tradycyjnego, na rynku oświetleniowym jest szeroka gama asortymentu, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

 
Kuchnia
 
Kuchnia nie jest tylko miejsce do gotowania, ale jest także miejscem spotkań rodziny. Oświetlenie z tego względu musi spełniać różne funkcje. Główne oświetlenie kuchni to najczęściej żyrandole, umieszczane centralnie. Mogą one mieć funkcję regulacji natężenia światła. W ten sposób łatwo będzie kontrolować atmosferę we wnętrzu. Oświetlenie do zadań specjalnych, a właściwie do głównych zadań, wykonywanych w kuchni, należy zamontować oświetlenie koncentrujące strumień światła na powierzchnię roboczą. Do tego celu świetnie nadadzą się oprawy pod szafkowe, czy też oprawy do zabudowy.

 
Łazienka
 
Przy wyborze oświetlenia do łazienki należy pamiętać, aby oświetlenie ogólne oraz wokół armatury łazienkowej, było bezpieczne i przystosowane do pomieszczeń wilgotnych. W celu oświetlenia lustra, dobrze zdecydować się na lampy ustawione w linii. Pozwoli to uniknąć zbędnych cieni, zapewniając równomierne, jednolite oświetlenie. Aby ocieplić i wprowadzić odprężający klimat, powinniśmy się zdecydować na klosze do lamp o matowym szkle. W przypadku podwieszanych sufitów, można zdecydować się na oprawy do zabudowy, które powiększą optycznie małe łazienki oraz rozświetlą miejsce pod prysznicem.

 
Salon
 
Czy jest to oaza relaksu, czy też miejsce skupiające domowników, przy wyborze oświetlenia salonu możemy poeksperymentować z oprawami do lamp i kloszami do lamp. Żyrandole montowane w salonach, najczęściej są okazałe i przykuwające wzrok. Także kinkiety, czy inne rodzaje lamp nie tylko dają światło, ale także zachwycają swoją formą. Pamiętać należy, aby wszystkie rodzaje lamp były z jednej serii. Dobrym wyborem będą lampy z możliwością regulacji natężenia światła. Ponadto salon jest idealnym miejscem do zastosowania oświetlenia akcentującego, takiego jak oświetlenie obrazowe. Służy ono nie tylko do akcentowania obrazów, ale także innych elementów dekoracji ściennych. Lampy stołowe w salonie będą świetną dekoracją, a w razie potrzeby ułatwią nam czytanie.

 
Jadalnia
 
Jadalnia jest czymś więcej niż tylko miejscem do spożywania posiłków. Obok salonu, jest drugim pomieszczeniem świetnie nadającym się na wszelkie formy rozrywki rodzinnej. Lampy sufitowe, czy też kinkiety z możliwością regulacji natężenia światła w łatwy sposób pozwoli przemienić jasno rozświetloną jadalnie, w przytulny pokój.

 
Sypialnia
 
Na ogół sypialnie nie są dużymi pomieszczeniami. Tak więc oświetlenie zastosowane w tej przestrzeni nie może być zbyt duże i przytłaczające pokój. Plafoniery w rożnych stylach pozwolą na dyskretne oświetlenie pomieszczenia, a różnorodne wzory nie zeszpecą sufitu czy ściany naszej sypialni. Dodatkowo można wykorzystać lampki stołowe, umieszczając je na nocnych stolikach. Zapewnią one dostatecznie dużo światła do czytania, nie rozświetlając całego pomieszczenia. Podobną funkcję zapewnią nam kinkiety montowane tuż przy zagłówku łóżka.