Wczytuję dane...

Proste oświetlenie ogrodu

Proste oświetlenie ogrodu

 

Oświetlenie krajobrazu Twojego ogrodu może być bardzo proste. Stosując lampy ogrodowe w systemie niskiego napięcia lub lampy zewnętrzne solarne.

Zmiana oświetlenia ogrodowego w łatwy sposób doda blasku posesji. Zastosowanie wyżej wymienionych lamp ogrodowych pozwoli w łatwy i szybki sposób zaczarować nasze podwórko.

 

Podstawowy zestaw oświetlenia w systemie niskiego napięcia posiada transformator, który podłącza się do zwykłego zasilenia, które mamy w domu. Ponadto zestaw powinien zwierać kabel zasilający oraz lampę ogrodową. Instalacja jest bardzo prosta: montujemy lampę ogrodową w miejscu docelowym i podłączamy kable zasilające. Połączenia są łatwe do połączenia i posiadają typowe wtyczki. Następnie podłączamy kable zasilające z transformatorem i podłączamy do sieci. Jeśli wszystkie lampy zewnętrzne działają możemy przykryć okablowanie. Można je zakopać, bądź jedynie przykryć ściółką. Linie niskiego napięcia mogą być zakopane bezpośrednio w ziemi, dlatego nie wymagają głębokich, specjalnych kanałów. Pamiętać należy, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta z uwzględnieniem maksymalnej mocy w watach, pracy zasilacza. Oświetlenie ogrodowe w tym systemie wymaga okazjonalnej wymiany żarówek i konserwacji lamp. Możemy je stosować w dowolnym miejscu, a formy tych lamp występują w różnych stylach.

Lampy ogrodowe solarne są pewną alternatywą lamp zewnętrznych w systemie niskiego napięcia. Zaletą oświetlenia ogrodowego solarnego jest dowolność lokalizacji tych lamp. Ich montaż polega jedynie na wbiciu lampy w miejscu docelowym. Dają one słabsze światło od oświetlenia w systemie niskiego napięcia i jeszcze słabsze od oświetlenia zewnętrznego podłączonego do zwykłego zasilana. Najczęściej stosuje się je do oświetlania ścieżek komunikacyjnych. Wadą ich jest fakt, iż przy dniach pochmurnych, lampy ogrodowe solarne po zmroku nie będą się świecić. Ponadto utrudnieniem przy montażu mogą być twarde nawierzchnie, np. kostka brukowa. Choć oświetlenie ogrodowe solarne ma pewne wady, daje klimatyczne światło, które wprowadzi klimat tajemniczości do naszego ogrodu.

 

W tak prosty sposób można oświetlić podwórko nie zapominając o estetyce. Lampy te oferowane przez sklepy z lampami są w różnych rodzajach i stylach, co pozwoli na łatwe dopasowanie lampy ogrodowej do stylu swojego podwórka.