Wczytuję dane...

Cztery błędy projektu oświetlenia

Cztery błędy projektu oświetlenia

 

Dobrze dobrane oświetlenie do domu może być niezauważone, jednak jego zły dobór szybko zostanie dostrzeżony, przez niekomfortowe samopoczucie. Istnieją cztery często powtarzane błędy przy projektowaniu oświetlenia, których powinniśmy się wystrzegać.

 

  • Niewystarczające światło - powoduje zmęczenie oczu, bóle głowy i sprawia obniżenie naszego samopoczucia. Zazwyczaj spowodowane niewystarczającą intensywnością oświetlenia lub złym rozmieszczeniem lamp w domu.
  • Niekorzystne światło - Objawia się niewyraźnymi kolorami przedmiotów i powoduje ponury charakter pomieszczenia. W czasach obrazu HD chcemy, aby wszystko co nas otacza było w pięknych i wyraźnych barwach, dlatego wybierając lampy do domu zwracajmy również uwagę na światło jakie dają.
  • Odblask - Światła, które są zbyt jasne lub źle ustawione często powodują odblaski. Sprawia to, że nasz wzrok szybciej męczy się podczas ​​czytania, czy innych czynności wykonywanych w takim pomieszczeniu. Ponadto odblaski te rozpraszają uwagę i powodują brak spójności w przestrzeni.
  • Marnowanie energii - Dziś można mieć atrakcyjne oświetlenie, które jest energooszczędne. Dlaczego więc wybierać żarówki, które pochłaniają mnóstwo energii i większość z niej oddają w postaci ciepła, a nie światła, jeśli mamy mnóstwo bardziej wydajnych opcji?