Wczytuję dane...

Rola oświetlenia

Rola oświetlenia

 

Oświetlenie poprawia komfort w miejscu pracy

Nie ważne czy czytasz, przygotowujesz posiłki, szyjesz, sprzątasz, majsterkujesz, każda z tych czynności wymaga odpowiedniego oświetlenia. Niektórzy takie oświetlenie określa jako oświetlenie zadaniowe. Przy takiej formie oświetlenia musimy wybierać lampy skupiające strumień światła w miejscu pracy. Mogą to być lampy biurkowe, lampy sufitowe, lampy do wbudowania, bądź niektóre lampy podłogowe. Rodzaj użytych lamp głównie zależy od czynności przy której będziemy stosować dane oświetlenie. Odpowiednio dobrane oświetlenie do wykonywanych czynności, ochroni wzrok przed zmęczeniem.

Oświetlenie zapewnia nam bezpieczeństwo

Odpowiednie oświetlenie ogrodowe i wewnątrz domu pomaga nam uniknąć kosztownych wypadków i daje nam spokój psychiczny. Odpowiednie oświetlenie jest szczególnie ważne na ganku, wzdłuż ścieżek komunikacyjnych, schodów i w przedpokoju. Na zewnątrz wzdłuż ścieżek dobrym rozwiązaniem są oprawy najazdowe oświetlają, są odporne na warunki atmosferyczne i nie oślepiają. Na ganku dobrze sprawdzą się lampy sufitowe, bądź kinkiety. W domu wzdłuż schodów możemy zamontować lampy do wbudowania, ale także sprawdzą się kinkiety, bądź lampy sufitowe, jeśli posiadamy większą klatkę schodową.

Oświetlenie tworzy nastrój

Oświetlenie może naprawdę stworzyć nastrój w przestrzeni. Z pstryknięciem przełącznika, warstwowe oświetlenie może przekształcić pokój z charakteru imprezowego, do cichego i spokojnego zakątka. Ciekawy efekt uzyskuje się akcentując ulubione przedmioty w pomieszczeniu. W tym celu posłużyć mogą lampy punktowe lub obrazowe.

Oświetlenie poprawia wystrój

Piękne meble i ulubiona grafika nie może być w pełni doceniona, jeśli jest słabo oświetlona. Dobre oświetlenie jest jak "błyskawiczny remont" dla każdego wnętrza. Przy odpowiednio dobranych lampach możemy uwydatnić zalety wnętrza i schować w cień przedmioty bardziej użytkowe niż dekoracyjne. A mała modyfikacja, przestawienie lamp, czy tylko skierowanie strumienia światła w inne miejsce odmieni wystrój wnętrza.