Wczytuję dane...

Bezpieczne oświetlenie w kuchni

Bezpieczne oświetlenie w kuchni

 

Oczywiście, to może wydawać się dużym szokiem, ale miliony ludzi każdego roku przypadkowo kaleczą się podczas pracy w kuchni. Chociaż nic nie możemy zrobić w przypadku niezdarności, możemy jednak pomóc w poprawie oświetlenia kuchni.

Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych incydentów w kuchni, zastanów się nad odpowiednim oświetleniem. Nie tylko pozwoli to na zaoszczędzeniu „rozlewu” krwi, ale także pozwoli na przyjemne gotowanie, nie obciążając wzroku.

 

            

 

Oświetlenie w kuchni powinno spełniać głównie funkcję użytkową. Z tego powodu montowane są już powszechnie oprawy podszafkowe, które stanowią dodatkowe oświetlenie dla lamp sufitowych. Takie rozwiązanie dopełnia tradycyjny żyrandol, daje więcej światła i skupia wiązkę światła w miejsce pracy. Doskonałym wyborem będą oprawy do zabudowy, zasilane żarówką halogenową bądź LEDową. Pomimo wyższej ceny, dają więcej światła i są trwalsze.

Przy wyborze oświetlenia do kuchni ważna jest jego złożoność. Jedna lampa wisząca pośrodku sufitu nie zapewni odpowiednio dobrego oświetlenia, dlatego zawsze dopełnijmy żyrandol dodatkowymi lampami.