Wczytuję dane...

Mieszaj, łącz, twórz własne lampy do domu i ogrodu

Mieszaj, łącz, twórz własne lampy do domu i ogrodu

 

Budujesz, remontujesz lub dekorujesz? Nigdy nie zapomnij o oświetleniu! To ono gwarantuje nam możliwość korzystania z przestrzeni w nocy. Dobrze dobrane oświetlenie stwarza poczucie bezpieczeństwa i odpowiednią atmosferę w jakimkolwiek zakątku domu, czy ogrodu. Najczęściej stosowanymi lampami w domulampy sufitowe. Coraz częściej, jednak są one wypierane przez lampy stołowe i podłogowe. W niektórych projektach wystroju wnętrz lampy te stanowią oświetlenie główne pomieszczeń.

Oprócz zapewnienia odpowiedniej widoczności w nocy, lampy mogą również służyć jako wspaniałe dodatki, ponieważ są one w stanie stworzyć szczególną atmosferę. Równie ważne w tym przypadku jest wzór oprawy, jak i efekt świetlny uzyskany przy danej lampie.

Pamiętajmy, aby wybierać lampy o wysokiej jakości. Ponadto nie ograniczajmy się do schematów i twórzmy przestrzeń wyrażającą nasz styl. Lampy do domu powinny być dopełnieniem całego wystroju wnętrza. Jeśli chcemy utrzymać oświetlenie w jednej tonacji zdecydujmy się na jedną serię lamp. W ofercie sklepów z lampami znajdziemy szereg rodzajów lamp: kinkietów, lamp stołowych, żyrandoli, tworzących cały komplet. Tak dobrane oświetlenie będzie stonowane, ale będziemy mieć pewność, że nie przytłoczymy wnętrza. W przypadku, gdy lubimy eksperymentować i być niepowtarzalnymi, istnieje możliwość stworzenia własnej lampy. Jest to bardzo proste. Łącząc oprawy lamp i klosze z różnych serii można stworzyć niepowtarzalne lampy do domu, bądź ogrodu. W taki sposób możliwe jest także tchnienie drugiego życia starym lampom, których oprawa spełnia swoje zadanie, ale klosz wymaga natychmiastowej wymiany. W sklepach z lampami znajdziemy oddzielnie sprzedawane oprawy, klosze oraz abażury. Umożliwia to tworzenie własnych projektów lamp. Łącząc oprawy i klosze do lamp w różnych stylach ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i poczucie smaku. Nie przesadźmy z mieszanką styli. Oświetlenie do domu ma zachwycać nas formą i efektem świetlnym.

Łatwiej jest dobieranie różnych elementów do lamp ogrodowych. Montowane są w różnych zakątkach podwórka, więc każda z nich może wyrażać lekko odmienne style.