Wczytuję dane...

Żyrandol w jadalni

Żyrandol w jadalni

 

Żyrandol znacznie wpływa na atmosferę w jadalni. Poprzez dobrze dobraną lampę sufitową, można stworzyć wyjątkowy nastrój, który przyciągnie i umili czas wszystkim domownikom i gościom podczas wspólnych posiłków oraz spotkań. Jednak odpowiedni dobór żyrandola do jadalni może być nieco trudny, ze względu na dużą ilość czynników, które należy wziąć pod uwagę. Są pewne wytyczne, które powinny ułatwić wybór lampy sufitowej do jadalni.

 

Wytyczne:

Wielkości pomieszczenia – Upewnij się, aby znać wymiary swojej jadalni. Informacje te będą potrzebne, aby wiedzieć, czy potrzebny jest mały żyrandol czy duży. Malutka lampa sufitowa nie będzie wyróżniać się w dużym pokoju, a duży żyrandol przytłoczy niewielką przestrzeń.

Wielkość stołu – Szczególnie ważna jest szerokość stołu. Pamiętaj, aby średnica żyrandola do jadalni, nie była większa od szerokości stołu. Zasadniczo żyrandol powinien mieć średnicę o 12 cm mniejszą od szerokości stołu.

Dystans między sufitem, a powierzchnią stołu – Jeśli sufit jest na wysokości około 2,5 m, żyrandol montujemy tak, aby oddzielało go od stołu około 76-86 cm. Jeśli pomieszczenie jest wyższe można opuścić żyrandol o 8 cm na każde 30 cm wysokości jadalni. Przy około trzymetrowych, bądź wyższych pomieszczeniach, śmiało można instalować żyrandole o dwóch poziomach. Wypełni to pustkę między sufitem, a blatem stołu.

Ocena mebli i wykończenia jadalni – Jeśli żyrandol w jadalni nie tylko ma pełnić funkcję użytkową, ale także ma być dekoracją wnętrza, należy swój wybór opierać na stylu panującym w pomieszczeniu. Kluczem do dobrego wyboru lampy sufitowej, jest fakt, iż żyrandol ma być uzupełnieniem całego wnętrza. W przypadku, gdy żyrandol ma być centralnym punktem jadalni, dobrym wyborem będą lampy tradycyjne, stylizowane, z dużą ilością zdobień. W okoliczności, gdy chcemy, aby lampa sufitowa scalała się z wystrojem jadalni, należy wybrać żyrandol o stonowanej formie.

Ilość oświetlenia – Pomimo, iż źródłem światła są żarówki, to jednak abażury i klosze do lamp również mają duży wpływ na jasność oświetlenia. Dlatego też wybierając lampę sufitową do jadalni, należy pamiętać, aby dawała ona dostatecznie dużo światła podczas posiłków, ale zarazem nie oślepiała i nie przytłaczała swoją siłą pomieszczenia. Pamiętajmy, że wspólne spotkania z rodziną, bądź przyjaciółmi to miłe chwile, a oświetlenie powinno zapewniać ciepło wnętrza.