Wczytuję dane...

Oświetleniowe rozwiązania LED

Oświetleniowe rozwiązania LED

 

W obecnych czasach chyba już każdy słyszał o oświetleniu LEDowym. Lampy LED oprócz zapewnienia niezwykle skutecznego oświetlenie, są niesłychanie energooszczędne. Oświetlenie LED łączy w sobie wydajność innowacyjnej technologii oraz funkcje oszczędzania energii.


Chociaż żarówki rozjaśniły nasze domy od lat, lampy LEDowe zaczynają zastępować je jako bardziej bezpieczne dla środowiska. Oprócz oświetlenia domowego, lampy LED są również montowane wzdłuż podjazdów i innych miejscach w ogrodzie, bądź parku. Odgrywają one ważną rolę w dekoracji wnętrz. Jako diody oświetlenie LEDowe może występować w wielu barwach, bez obniżenia jakości światła.

 

Opłacalność oświetlenia LED

 

Czy wybór oświetlenia LEDowego będzie właściwe? Z pewnością tak. Pierwszym czynnikiem wpływającym za wprowadzeniem LEDów do domu, bądź ogrodu, jest ich długa żywotność.

Ponadto wydajność oświetlenia LEDowego wynosi 80%. Oznacza to, że 80% energii elektrycznej płynącej przez obwód jest przekształcane w światło, a pozostałe 20% jest tracone w postaci ciepła. W żarówkach tradycyjnych proporcja ta jest odwrotna: 20% energii jest wykorzystywana jako światło, a 80% jest zamieniana na ciepło, wyjaśnia to fakt, iż w mniejszych pomieszczeniach, oświetlanych żarówkami tradycyjnymi, szybko robi się ciepło. Pomimo wysokiej ceny żarówki, czy lampy LED, w ogólnym rozliczeniu oświetlenie LEDowe nie jest tak drogie.

Długa żywotność lamp LEDowych umożliwia i ułatwia ich instalację w trudnodostępnych miejscach. Ponadto oświetlenie LED jest przyjazne środowisku, ze względu na mniejszą emisję ciepła. Cecha ta sprawia również, iż lampy LED są bezpieczniejsze.

 

LED kreatywnie

 

Żarówki LEDowe coraz częściej można spotkać w formie żarówki tradycyjnej. Umożliwia to zastosowanie ich w większości lamp oferowanych w sklepach z oświetleniem. Fakt ten poszerza gamę lamp do domu, bądź oświetlenia do ogrodu, wśród której możemy wybrać tą odpowiednią dla własnych potrzeb. Lampy podłogowe, kinkiety, lampy sufitowe, czy inny rodzaj oświetlenia LEDowego możemy znaleźć w sklepach z lampami w przeróżnych stylach. Coraz szersza gama asortymentu lamp LED pozwala na oświetlenie wnętrz i przestrzeni w stylach nowoczesnych, klasycznych, a nawet specjalnych jak np. pokoje dziecięce.