Wczytuję dane...

Lampy do wnętrz sakralnych

Lampy do wnętrz sakralnych

 

Oświetlenie świątyń powinno być wyjątkowe, tak jak sam budynek i jego przeznaczenie. Każde oświetlenie pełni funkcję użytkową i dekoracyjną. Oświetlenie sakralne powinno spełniać dodatkową funkcję. Głównym jego zadaniem jest tworzenie odpowiedniego nastroju duchowego.

W obiektach sakralnych najczęściej stosuje się żyrandole oraz kinkiety. Światło tych lamp powinno być przytłumione, o ciepłej barwie. We wnętrzach sakralnych dobrze sprawdzi się oświetlenie stylowe, bądź w stylu klasycznym. Jako oświetlenie główne, dobrze rozpraszające światło, można zainstalować okazałe żyrandole w stylu gotyckim, z wieloma ramionami. Lampy sufitowe mogą mieć prosty wzór, bądź mogą być obficie zdobione. Ilość zainstalowanych żyrandoli uzależnione jest od wielkości świątyni.

 

     

Oświetlenie stylowe

  

Dodatkowym oświetleniem  świątyń są kinkiety. Ważnym Elementem jest również oświetlenie akcentujące, skupiające wiązkę światła na określonych obiektach, bądź obrazach świętych.

Przy wyborze lamp należy pamiętać, aby ich styl był spójny. Ważna jest również energooszczędność oświetlenia. Na szczęście coraz częściej sklepy z lampami oferują klasyczne żyrandole oraz kinkiety z możliwością stosowania w nich żarówek energooszczędnych.