Wczytuję dane...

Oświetlenie dekoracją sal weselnych

Oświetlenie dekoracją sal weselnych

 

Oświetlenie na sali weselnej odgrywa głównie rolę dekoracyjną. Do oświetlenia głównego najczęściej należą żyrandole oraz kinkiety. Lampy podłogowe są stosowane rzadziej, aby nie zajmować miejsca, i aby zwiększyć bezpieczeństwo gości. Lampy sufitowe jak i kinkiety powinny zdobić salę, ale także powinny dobrze oświetlać salę w momentach, gdy jest to potrzebne. W tym celu wymagany jest system pozwalający regulować natężenie światła.

             
  

 

Ze względu na podniosłość okazji organizowanych w salach weselnych, a także wielkość tych sal, żyrandole powinny być przepiękne, okazałe i niepowtarzalne. Najczęściej do stylu sal weselnych świetnie nadają się oświetlenie kryształowe. Oprawa takich lamp nawet bez zapalania światła wygląda bogato i dostojnie. Po włączeniu światła kryształy dodatkowo tworzą unikatowe efekty świetlne. Ilość lamp sufitowych instaluje się w zależności od wielkości sali. W mniejszych montuje się jeden żyrandol, umiejscowiony centralnie. Analogowo przy większych powierzchniach można stosować większą ilość lamp sufitowych, nie zapominając, aby nie przesadzić i nie przytłoczyć wnętrza.

Kinkiety powinny pasować stylem do żyrandolu. Z tego względu również najczęściej są to kinkiety z oświetlenia kryształowego.

Ze względu na wyjątkowość miejsca, sam żyrandol, czy kinkiety nie wystarczą. Sale weselne wymagają typowo dekoracyjnego oświetlenia. Dodatkowym oświetleniem dekoracyjnym mogą być lampy podszafkowe, bądź oświetlenie obrazowe, instalowane głównie przy lustrach. Główne zadanie dekoracyjne spełnia iluminacje świetlne. Oświetlenie to nadaje niepowtarzalny charakter imprezowy.

 

Odpowiednio dobrane oświetlenie sali  weselnej odmieni wnętrze i stworzy niepowtarzalny klimat. Ponadto pozwoli na stworzenie odpowiedniego klimatu w zależności od potrzeb. Przez możliwość regulacji natężenia oświetlenia i zastosowanie różnych źródeł światła, możemy tworzyć intymny, dyskretny klimat, bądź w jednej chwili ożywić nastrój wesela.