Wczytuję dane...

Mocowanie lamp ogrodowych

Mocowanie lamp ogrodowych 

 

 Oświetlenie ogrodowe instalujemy w celu oświetlenia terenu, ale także w celach dekoracyjnych. Wybierając lampy ogrodowe kierujemy się stylem, jaki panuje w otoczeniu, a także funkcją jaką będzie spełniać dane oświetlenie. W zależności od rodzaju lamp i ich funkcjonalności wybieramy odpowiednie miejsce ich montowania. 

 

 W przypadku oświetlania ścieżek komunikacyjnych czy podświetlania niskich dekoracji typu klomby, wybierzemy lampy sięgające 50 cm. W przypadku przenośnych lamp wyposażonych w szpikulec, montaż jest prosty. Gdy zdecydujemy się na lampy wymagające stałego podłoża, musimy ograniczyć się do montażu ich na ścieżkach bądź zastosować gotowe fundamenty. Wylewki pod lampy najczęściej wykonane są z betonu i posiadają otwory, bądź nawet rurki, do przeprowadzenia okablowania. 

 

 Podstawy betonowe pod lampy ogrodowe świetnie nadadzą się również przy montowaniu latarni ogrodowych. Lampy te służą głównie do oświetlania większych powierzchni w ogrodzie i trudno o stały grunt do ich montowania. Takie wylewki betonowe można umieszczać w dowolnym miejscu w ogrodzie. Ich wymiary dobierane są odpowiednio do rozmiarów lamp zewnętrznych. Świetnie nadają się do stabilizacji lamp ogrodowych, ale także latarni stojących ulicznych i parkowych. 

 

 Inne rodzaje lamp ogrodowych typu kinkiety czy lampy najazdowe nie wymagają dodatkowych form mocowania. Kinkiety, bądź plafony montowane są na ścianach, w murze bądź na słupkach ogrodzenia. Lampy takie wymagają wcześniejszego doprowadzenia kabli. Lampy takie nadadzą się do oświetlenia ścieżek wokół domu, ogrodzenia, a także podjazdów.