Wczytuję dane...

Kinkiety niczym pochodnie

Kinkiety niczym pochodnie

 Styl średniowieczny, rustykalny, retro. To te style kojarzą nam się ze stalą, kutym żelazem i zdobieniami. Asortyment lamp ogrodowych w tych trendach jest bardzo obszerny. Od klasycznych lamp wiszących, przez mocno zdobione latarnie, aż po ciekawe kształtem kinkiety.

 Wśród kinkietów ogrodowych, w stylu rustykalnym, często pojawiają się wiszące w dół lampy przypominające latarnie, bądź zwrócone ku górze lampy zakończone grotem. Są one piękne, klasyczne, na swój sposób eleganckie. Co jeśli znudziły się nam te same formy, powtarzające się w niemalże każdej stylizacji ogrodu, i szukamy czegoś innego? Sklepy z lampami wychodzą nam naprzeciw. Coraz częściej można spotkać kinkiety ogrodowe stylizowane na latarnie morskie, kształtem przypominające pochodnie, bądź lampy o innych ciekawych formach.

 

  

Kinkiet ogrodowy KUTY OGR22

 Przy wyborze tak stylowych lamp ogrodowych, nie ma mowy o zamiennikach w materiałach. W przypadku kinkietów ogrodowych imitujących np. pochodnie, wykorzystywanych w stylizacjach rustykalnych, bądź klasycznych, powinny być wykonane z kutego żelaza. Natomiast klosze do lamp wykonane ze szkła. Tak szlachetne połączenie, choć będzie miało swoją cenę, to stworzy bardzo epokową stylizację. Pamiętajmy o kolorach lamp ogrodowych. Ze względu, że łączymy je ze stylem klasycznym, powinny być czarne, ciemno zielone, bądź złote.