Wczytuję dane...

Kolorowy ogród nocą

Kolorowy ogród nocą 

W dzień ogród zachwyca pięknem kolorowych roślin. W nocy, nawet przy wyeksponowaniu kwiatów oświetleniem ogrodowym, nie uzyskamy efektu radosnego, pełnego barw podwórka. W celu rozświetlenia ogrodu i nadaniu mu niepowtarzalnego, wesołego klimatu, możemy wykorzystać lampy o barwnych, bądź witrażowych kloszach.

Oświetlenie ogrodowe z kolorowym kloszem jest zaliczane do nowoczesnych lamp, które coraz bardziej zyskują na popularności. Klosze do lamp posiadają różnobarwne nakładki lub całe wykonane są z kolorowego tworzywa, które tworzą niesamowity efekt. W ciepłe wieczory przy tak dobranym oświetleniu ogrodowym chętnie spędzimy czas na grach i zabawach. Natomiast w chłodniejsze pory, kolorowe lampy ogrodowe, poprawią nam samopoczucie, gdy będziemy spoglądać za okno.

Ogrody w stylu klasycznym również mogą posiadać barwne lampy. W tym przypadku dobrze sprawdzą się lampy witrażowe. Lampy te nie daje co prawda tak barwnego świata jak oświetlenie nowoczesne, jednak również dodadzą pewnej tajemniczości i wprowadzą barwną poświatę do otoczenia domu.

Przy wyborze barwnych lamp ogrodowych należy pamiętać, aby oświetlenie współgrało z architekturą ogrodu oraz domu. Oświetlenie ogrodowe musi być odporne na warunki atmosferyczne, a także energooszczędne. Lampy ogrodowe z barwnymi kloszami mogą być zasilane żarówką tradycyjną, jednak częściej stosowane są energooszczędne źródła światła. Coraz większą popularność zyskują lampy wyposażone w żarówki energooszczędne, bądź diody LED. Najnowszym zaś rozwiązaniem jest system solarny. Asortyment barwnych lamp ogrodowych wyposażonych w ten system jest coraz szerszy. Wybór barwnych lamp ogrodowych może sprawić wiele radości, tym bardziej, że sklepy z lampami posiadają coraz szerszy asortyment.

Barwne lampy ogrodowe nie tracąc głównej cechy, czyli funkcjonalności, dodatkowo wprowadzają niesamowity klimat odprężenia.