Wczytuję dane...

Kinkiet w roli głównej

Kinkiet w roli głównej


Kinkiety są rodzajem lamp wiszących. Mocowane na ścianach elewacji rozjaśniają otoczenie, ale także wskazują drogę, a przy zastosowaniu odpowiednich kloszy do lamp pozwalają na podziwianie niepowtarzalnych efektów wizualnych.

                   

Kinkiety zewnętrzne mają szerokie wykorzystanie, dlatego należy dobrze zastanowić się w jakim miejscy i w jakim celu chcemy je zamontować.

Kinkiety ogrodowe stosowane mogą być zarówno w ogrodzie, jak i na balkonach. Znajdują one miejsce zarówno przy bramach wjazdowych, jak również przy wejściu do domu, czy innych budynkach, na tarasach i w altankach.

Poza oświetlaniem otoczenia, kinkiety odgrywają znaczącą rolę w dekoracji ogrodu. W zależności od charakteru podwórka mamy wybór od lamp w stylu nowoczesnym, przez wszelkiego rodzaju style klasyczne, eleganckie, aż po fantazyjne wzory w stylu rustykalnym.

Nastrojowe światło padające z kinkietów ogrodowych umili czas spędzany ze znajomymi na werandzie, balkonie czy w altanie.

Przy wyborze kinkietów należy również zwrócić uwagę na źródło światła oraz materiał, z którego lampa jest wykonana. Oświetlenie zewnętrzne jest poddawane ciągłym zmianom atmosferycznym, z tego powodu materiał powinien być odporny na promienie słoneczne, wilgoć i mrozy. Ponadto pamiętajmy, iż kinkiety zewnętrzne, szczególnie te przed domem, włączone są przez całą noc. Z tego względu warto sprawdzić jakie źródło światła wykorzystuje pasujący nam kinkiet. W tej sferze producenci wychodzą nam naprzeciw i oferują szeroką gamę kinkietów z możliwością stosowania żarówek energooszczędnych oraz lampy LED-owe.

Nowością wśród kinkietów zewnętrznych są lampy z czujnikiem ruchu. Sklepy z lampami oferują również kinkiety z numerem domu.