Wczytuję dane...

Kinkiet nad lustro łazienkowe i pokojowe

Kinkiet nad lustro łazienkowe i pokojowe

Uniwersalny kinkiet nad lustroPodstawowym oświetleniem jest najczęściej to zamocowane na suficie. Jednak większość z nas nie wyobraża sobie poprzestania tylko na górnych światłach. Warto w takim wypadku rozważyć możliwość montażu kinkietów. Jednym z godnych uwagi rodzajów jest kinkiet na lustro. Często wykorzystywane w nich matowe klosze do lamp dają subtelne, rozproszone światło, o ciekawej tonacji, którym możemy łatwiej manewrować, dostosowując odpowiednio jego ilość i kierunek. Tym samym przy pomocy kinkietów nadamy pomieszczeniom unikalny charakter i niepowtarzalną atmosferę. Przy tym ich zaletą jest też ekonomia, są to bowiem stosunkowo tanie lampy. Kinkiety montowano początkowo najchętniej w korytarzach i przestrzeniach nieumeblowanych. Dziś stanowią element oświetlenia większości pomieszczeń. Stosowane są też na w przestrzeni otwartej, na ścianach budynków, w ogrodach. Użyte jako oświetlenie punktowe doskonale podkreślą detale. Częstym miejscem ich występowania jest łazienka i pokój dzienny.

Oświetlenie łazienkoweŁazienkowy kinkiet to minimalizm i funkcjonalność. Ma za zadanie przede wszystkim oświetlić naszą twarz. Wybierając kinkiet nad lustro w łazience powinniśmy wziąć pod uwagę, że źródło światła będzie pozostawało w bliskiej odległości od naszej twarzy. Wiąże się z tym konieczność doboru takiego klosza i takiej mocy żarówki, by światło nie raziło nas w czasie korzystania z tego pomieszczenia. Kolejną istotną cechą jest wodoodporność. Najlepiej, by kinkiety były wykonane z metalu nierdzewnego lub plastiku. W łazienkach najczęściej stosuje się kolory biały, mleczny lub czarny.

Lampy ścienne do pokojuKinkiet w pokoju wykorzystujemy z kolei na różne sposoby. Jako dodatkowe źródło światła, do czytania książek i wielu innych czynności. Jest nie tylko funkcjonalny, ale stwarza wiele możliwości uzyskania ciekawych efektów stylizacyjnych. Wybór lampy, w przeciwieństwie do często ciemnych łazienek, determinuje też ilość dziennego światła wpadająca do pokoju. W przypadku kinkietów pokojowych panuje o wiele większa dowolność. Możemy je zastosować w każdym miejscu, wyposażyć w żarówkę o dowolnej mocy i wykorzystać modele zbudowane z różnych materiałów.