Wczytuję dane...

Latarnie ogrodowe kontra uliczne

Latarnie ogrodowe kontra uliczne

Latarnie ogrodowe i oświetlenie uliczne

Latarnie ogrodowe coraz częściej znacznie różnią się od tych ulicznych. Z roku na rok, więcej osób inwestuje w estetykę nie tylko wnętrz, ale także swoich ogrodów. Sprawiło to, że producenci wręcz prześcigają się w próbach zaspokojenia potrzeb i gustów wszystkich klientów. Koło domów niejednokrotnie można spotkać prawdziwe oświetleniowe cudeńka.

A co z miastami?

Wiele miast także inwestuje coraz więcej w swój wygląd. Uliczne latarnie są ładniejsze niż jeszcze kilka lat temu, a włodarze nie sugerują się już przy ich zakupie jedynie ceną. Przegrywają one jednak konkurencję z domami jednorodzinnymi z jednego, prostego powodu. Oświetlenie miejskie nie może być zróżnicowane, a jednolitość nigdy nie będzie tak ciekawa, jak mnogość rozwiązań, które mogą zastosować prywatni właściciele posesji. Nie jest to jednak tak do końca wada. Uporządkowana przestrzeń miejska, to doskonała wizytówka władz.

Mój ogród, moje królestwo

Na szczęście na własnym terenie można, w granicach rozsądku i dobrego smaku, zaszaleć. Wiele osób decyduje się na lampy ogrodowe stojące, które imitują te spotykane w miastach, ale wyróżniają się ciekawszą formą i wzornictwem. Wielokrotnie stylizowane są na lampy gazowe z przełomu XIX i XX wieku, co nadaje im niepowtarzalny charakter i urok. Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe, może sprawić, że cała przestrzeń wokół niego nabierze unikatowego charakteru. W końcu w pięknie urządzonym ogrodzie aż chce się spędzać czas. Dopasowanie stylistyki wszystkich znajdujących się w nim elementów, to klucz do uzyskania pożądanego efektu. Posiadacze designerskich domów, o dużych, przeszklonych oknach, powinni postawić na nowoczesne lampy ogrodowe. Będą one wyglądały lepiej, niż ich bardziej klasyczne odpowiedniki i doskonale wkomponują się w styl architektoniczny domu i go podkreślą. Nie muszą też wcale być drogie. Wiele dużych i małych sklepów oferuje tanie lampy, które nie odbiegają wyglądem i walorami użytkowymi od tych, które można dostać w droższych miejscach. Dobrze jest zapoznać się z różnymi możliwościami.