Wczytuję dane...

Lampy ogrodowe inaczej

Lampy ogrodowe inaczej

Nieoczywiste lampy ogrodowe

Ogród to dla wielu osób ostoja. Przed zgiełkiem miasta, pracą, obowiązkami... Pasjonaci potrafią w nich spędzać całe godziny. Dbają o rośliny, pielęgnują. Każdy szczegół jest ważny. Okres kwitnienia przynosi efekty ciężkiej pracy, kiedy to nasz ogród staje się jak żywcem wyjęta scena z Alicji z Krainy Czarów. Czas w ogrodzie może być naprawdę relaksujący. Przebywanie z naturą i uwolnienie głowy od atakujących z każdej strony reklam, mediów i zobowiązań relaksuje lepiej niż niejedno SPA. Nocą ogrody są jeszcze piękniejsze, lecz gdy ona nadchodzi, nie możemy zapominać o ważnym elemencie. Oświetlenie wtedy to kluczowa sprawa, lecz nieumiejętnie dobrane lampy ogrodowe mogą zepsuć cały klimat. Należy się zastanowić, czy nie ma zamienników, czy nic lepszego nie przychodzi nam na myśl? Nie zawsze nowoczesne lampy ogrodowe to najlepsze rozwiązanie.

Punktowe pochodnie

Oświetlenie punktowe na pewno nie zaszkodzi urokowi naszego podwórka. Wyobraźmy sobie delikatne światła, sięgające zaledwie delikatnie wokół siebie. Lampiony porozstawiane w różnych punktach ogrodu, jak świetliki w lesie. Innym, bardzo ciekawym rozwiązaniem są pochodnie. Rozmieszczone wzdłuż ścieżki w przyjemny sposób doświetlą nasze podwórko, a od nas zależy, w jakiej konfiguracji je ustawimy. Świetnie sprawdzają się w każdym rodzaju ogrodu, tylko wyobraźnia nas ogranicza. Jednak jak wszystko, tak i pochodnie mają swoje wady. Otwarty ogień bywa niebezpieczny i nie może zostać pozostawiony bez nadzoru. Rozwiązaniem pośrednim mogą być oprawy napięciowe imitujące pochodnie.

Solarne lampy ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe niezależnie od formy nie musi być wcale drogie. Jeśli obawiamy się zbyt dużych rachunków, może warto zastanowić się nad lampami nymi. Zbierają one światło słoneczne, by nocą rozświetlić nam przestrzeń. Nowoczesne solary świecą jasno i długo. Nie musimy więc martwić się, że po kilku godzinach zapadnie ciemność.

Niedrogie rozwiązania a ciekawy efekt

Nic bardziej nie odpręża, niż spokojny wieczór, lekkie światła, podkreślające krzewy i drzewa naszego ogrodu. Lampy ogrodowe stojące mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Także podwieszone w altanie lub pod dachem domu światło nada niezastąpionego klimatu. Zadbajmy o siebie i stwórzmy sobie przestrzeń, do której będziemy chcieli wracać. Nawet tanie lampy i odrobina kreatywności wystarczą, aby ze zwykłego kawałka zieleni stworzyć piękną krainę. Możemy do niej wracać sami lub przyprowadzić znajomych, aby wspólnie odetchnąć i zebrać siły. Tak niewiele trzeba, aby poczuć się wolnym. Trzeba tylko chcieć.