Wczytuję dane...

Lampy ogrodowe stojące, a oprawy najazdowe

Lampy ogrodowe stojące, a oprawy najazdowe

Dobrze dobrane lampy ogrodowe stojące

Światło rozprasza ciemność i pozwala dostrzec więcej szczegółów z naszego otoczenia. Dawno już projektanci przestrzeni zielonych i architekci dostrzegli że, oświetlenie ogrodowe może skutecznie podkreślić walory otoczenia. Ewentualnie wręcz odwrotnie uwypuklić brzydotę elementów które chcieli byśmy ukryć. Zanim zatem dobierzemy lampy ogrodowe stojące lub wiszące powinniśmy dokładnie określić na jakim efekcie nam zależy i co chcemy podkreślić światłem, a co lepiej zachować w strefie mroku. Należy również pamiętać, że rodzaj lamp jakie wybierzemy musi być praktyczny w użytkowaniu i pasujący do stylu w jakim stworzono dom i ogród.

Klasyczna elegancja lamp stojących

Najpopularniejszym przez dziesięciolecia modelem oświetlenia terenów zielonych były lampy do ogrodu w wersji stojącej. Zwisające z pionowych podstaw ozdobne klosze lub pojedynczy słupek ogrodowy dodają otoczeniu elegancji i tajemniczości. Dobrze sprawdzą się przy dużych przestrzeniach, gdyż dają rozproszone światło oświetlające spory teren dookoła. Nieograniczony wręcz katalog form jakie mogą przyjąć, pozwala dopasować oświetlenie ogrodowe do potrzeb architektonicznych i stylowych właściciela.

Minimalizm oświetlenia punktowego

Nowoczesne lampy ogrodowe to już nie tylko latarnie i słupki. Popularnym sposobem na oświetlenie posesji wokół domu stały się oprawy najazdowe. Wmontowane w podłoże oprawy z punktami świetlnymi, jak sama nazwa wskazuje można montować w miejscach takich jak podjazdy. Specjalnie wzmocnione wytrzymują nawet gdy najedziemy na nie samochodem. Oświetlenie punktowe tego rodzaju często posiada kołnierze pozwalające na ustawianie snopu światła w wybranym kierunku. Dzięki temu znajduje zastosowanie w nowoczesnych, przestrzennych aranżacjach jako artystyczne doświetlenie elewacji domu lub oznaczenie granicy między ścieżką, a równo przystrzyżonym trawnikiem. Dzięki swej wytrzymałości bez problemu zniesie warunki atmosferyczne oraz mechaniczne niedogodności jaki mogą wystąpić na wolnym powietrzu. Gdy zależy nam na szerokim doświetleniu przestrzeni wokół domu powinniśmy wybrać słupek ogrodowy lub lampy stojące. Jeśli jednak lubimy minimalistyczną nowoczesność, zabawa światłem punktowym może przynieść efekty zapierające dech w piersi.