Wczytuję dane...

Lampy ogrodowe stojące - w jaki sposób dobierać wysokość do miejsca instalacji?

Lampy ogrodowe stojące - w jaki sposób dobierać wysokość do miejsca instalacji?

Starannie dobieramy lampy ogrodowe stojące

Oświetlenie naszego podwórka późnym wieczorem i nocą, to dobry sposób na uniknięcie kręcenia się po posesji nieproszonych gości. Światło zniechęca złodziei do zakradania się i plądrowania po cudzej działce. Dobra widoczność przyda się także nam samym, gdy potrzebujemy przemieszczać się po podwórku, gdy już zapadnie zmrok. Latem przyjemnie jest przechadzać się ciepłą nocą między rabatkami i podziwiać piękno oświetlonej przyrody. Jednak decydując się na lampy ogrodowe stojące należy starannie rozważyć ich wybór.

Lampy solarne kontra napięciowe

Możemy wybrać sposób oświetlenia naszej posesji  w zależności od potrzeb. Jeżeli nie bierzemy pod uwagę sporych wydatków związanych z opłatami za prąd, warto pomyśleć o zainstalowaniu w ogrodzie lamp solarnych. Magazynują światło dzienne i oddają je po zmierzchu. Zatem są energooszczędne. Wydatek na takie oświetlenie ogrodowe jest jednorazowy, ewentualnie od czasu do czasu musimy wymienić zepsutą lampę na nową. Lampy solarne dają jednak mało światła i nie zawsze przetrwają ze swym światłem aż do następnego dnia. Jeżeli chcemy, aby w naszym ogrodzie pewne obszary były oświetlone od zmierzchu do świtu, i aby światło było wyraziste, musimy pomyśleć o zwykłej instalacji elektrycznej. Kable przeważnie przeciąga się w plastikowych osłonkach i w różnych miejscach ogrodu montuje się puszki i gniazdka. Do tego celu zamawiamy obsługę fachowca, który założy nam instalację w sposób prawidłowy, niezagrażający naszemu życiu. Z zachowaniem wszelkich przepisów bezpieczeństwa.  Lampy do ogrodu wybieramy sami, przedstawiając elektrykowi nasz projekt. W zależności od tego, gdzie chcemy lampę ustawić, i jak ma być wysoka, fachowiec dostosuje odpowiednio instalację.

Kuliste lampy ogrodowe stojące

Najlepiej mieć projekt z ustawieniem lamp, zanim rozpoczniemy zagospodarowywanie ogrodu. Wówczas żadna roślinka nie zostanie przypadkowo zniszczona. Niemniej jednak nawet, gdy już ogród jest w pełnym rozkwicie, możemy taką instalację założyć. Musimy się tylko liczyć z tym, że przez pewien czas ogród nie będzie zbyt piękny, zanim nie zakończą się prace instalacyjne. Pięknie wyglądają w alejkach lampy ogrodowe kule, rozświetlające ścieżki. Mogą wystawać tuż przy ziemi lub w małej odległości nad ziemią. Są także modele sięgające do półtora lub dwóch metrów. Jednak w ogródkach przydomowych najlepiej sprawdzą się te niższe. Wysokie dobrze prezentują się w miejscach, gdzie rosną wyższe drzewa.

Oświetlenie ogrodowe dla każdego

Coraz bardziej lubimy otaczać się pięknem. Chcemy radować swoje oczy o każdej porze dnia i nocy. Wszakże obecnie pracujemy na kilka zmian i nasze czuwanie nie tylko przypada w dzień. Dlatego tak bardzo zależy nam, by móc wypoczywać w ogrodzie także nocą. Chcemy patrzeć na lampy w pięknych kształtach, oddające magię otoczenia. Rynek obfituje w nowoczesne lampy ogrodowe, wśród których na pewno znajdziemy takie, które będą nam odpowiadać.