Wczytuję dane...

Oświetlenie ogrodu w stylu skandynawskim

Oświetlenie ogrodu w stylu skandynawskim

Skandynawia - Szwecja, Norwegia i Dania, trzy państwa kojarzące się z chłodem, ekologią i długimi wieczorami. Styl skandynawski przekonuje do siebie prostotą, oszczędnością, naturalnością i spokojem.

W wystroju wnętrz skandynawskich ważnym elementem są proste i lekkie meble. Głównym kolorem jest biel, choć czasem można wprowadzić, dla ożywienia wnętrza, elemnty czerwieni, czerni lub chłodnych błękitów. Takie wnętrza zachwycają lekkością i promiennością.

W dzisiejszych czasach, gdzie ludzie wiecznie się śpieszą i doznaja więcej stresu, w domu szukają spokoju i wytchnienia. Styl skandynawski jest lekki i nie przytłacza nadmiarem detali. Nurt skandynawski, zarówno w domu jak i w ogrodzie, stawia na oszczędność nie zapominając o poczuciu piękna i smaku. Podwórko w stylu skandynawskim cechuje się naturalnością, brakiem zbędnych dekoracji oraz łatwością w utrzyamniu. Są to na ogół proste ogrody wysiane trawą, z równo ułożonymi alejkami, bez zbędnych wzorów. Tak jak we wnętrzach skandynawskich na podórku rownież dominują biele i pastelowe odcienie.

Gdzieniegdzie występują proste klomby. Meble ogrodowe odznaczają się prostą linią, a zarazem ciepłem i przytulnością.

Oświetlenie ogrodu skandynawskiego, również musi charakteryzować się prostotą i jasnymi barwami. Lampy wiszące na werandzie mogą być metalowe, białe, ale także zastosowanie czerwieni lub czerni nada niepowtarzalnego charakteru spokojnej okolicy. Ze względu na proste linie alejek, mebli i niewielkiej ilości dekoracji, finezji dodajemy grą światła lamp ogrodowych.

Eglo Lampa ogrodowa stojąca / doniczka MARSEILLE 88025

Ciekawy efekt uzyskamy podświetlając proste donice. Sprawdzą się do tego niskie latarnie parkowe, bądź oprawy najazdowe, mało widoczne, a dające efekt podświetlenia. Lampy ogrodowe stojące w stylu skandynawskim powinny mieć proste linie, jasne kolory, oraz nie powinny rzucać się w oczy. Oświetlenie ogrodu skandynawskiego powinno dodać ciepła i wyeksponować naturalne elementy.


http://static4.redcart.pl/templates/images/thumb/1100/295/295/pl/0/templates/images/products/1100/21982b0b003f9cb0eb7895c25305cb78.jpg