Wczytuję dane...

Jak wybrać właściwe latarnie ogrodowe

Jak wybrać właściwe latarnie ogrodowe

Rozświetl swój ogród

Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe to najlepszy sposób na to, by Twój ogród zyskał blask o każdej porze roku. Klimat jaki stworzysz dzięki grze świateł sprawi, że będziesz chciał spędzać w nim czas z rodziną, a także zaimponujesz swoim znajomym. Pamiętaj, że oświetlenie Twojego ogrodu to jednak nie tylko kwestia estetyki, ale też bezpieczeństwa. Nowoczesne lampy ogrodowe podkreślą taras, alejkę czy wyjątkowość roślin, zaś połączone z czujnikiem ruchu doskonale sprawdzą się też odstraszając nieproszonych gości.

Jakie lampy wybrać?

Ciągi komunikacyjne prowadzące z domu do ogrodu czy też oczko wodne możemy podkreślić punktowym oświetleniem w technologii LED. Jeśli myślisz o doświetleniu większej przestrzeni, dobrze sprawdzą się latarnie ogrodowe. Rośliny czy zasługujące na uwagę elementy architektoniczne najlepiej wyeksponujesz przy pomocy reflektorków halogenowych o odpowiednim kącie padania światła. Niepowtarzalny styl na swoim patio czy w altanie uzyskasz dzięki zastosowaniu opraw typu kinkiet ogrodowy czy plafoniera. Jeśli oświetlana powierzchnia jest większa, warto pomyśleć o pomocy profesjonalnego projektanta, tak by wygląd ogrodu po zmroku współgrał z ogólną koncepcją domu. Przemyślane i pasujące do siebie oświetlenie idealnie odda charakter Twojego ogrodu, niezależnie od tego czy jest to ogród w stylu japońskim, skandynawskim czy angielskim. Mnogość rozwiązań rynku oświetleniowego na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom. Jeszcze jedną istotną kwestią przy wyborze odpowiedniego oświetlenia jest także aspekt finansowy. Dbając o oszczędność energii elektrycznej mamy do wyboru lampy solarne (pobierające energię słoneczną w ciągu dnia, oddają ją po zmroku) oraz tradycyjne źródła światła o niskim poborze energii jak np. systemy diod LED.

Postaw na jakość

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby oprawy oświetleniowe posiadały odpowiednie IP (współczynnik ochrony) w zależności od tego, gdzie chcemy je umieścić. Na rynku dostępnych jest wiele źródeł światła, jednak nie wszystkie równie dobrze sprawdzą się jako oświetlenie elementów domu
i ogrodu. Zwróćmy też uwagę na jakość oświetlenia, gdyż tanie lampy nie zawsze spełnią nasze oczekiwania.