Wczytuję dane...

Oświetlenie w stylu loft

Oświetlenie w stylu loft

 Kinket - lampa ścienna

 Mieszkania, pomieszczenia w stylu loftowym charakteryzują się przede wszystkim ogromną przestrzenią i przestronnością. Często kojarzą nam się z budynkami przemysłowymi, pofabrycznymi. W tych wnętrzach przeważa surowy klimat i neutralne kolory, czyli czerń, szarości czy cegłowe odcienie czerwieni. Styl ten pociągnął za sobą również zmiany w Żyrandol STAR LOFTaranżacjach za pomocą światła.

 

 Wybierane dotąd klasyczne formy lamp i żyrandoli zastąpione zostały przez surowe żarówki na kablu. Ozdobne klosze do lamp zamieniono na druciane, metalowe szkielety o prostych formach m.in. kwadratowych abażurach czy trójkątnych szkieletach osłaniających żarówkę. Kolorystyka również została dopasowana do loftowego stylu, przeważają tu czerń, szarości i niekiedy kontrastująca czerwień czy miedź. Klasyczne kryształowe żyrandole w salonie zamieniono na lampy z odkrytymi żarówkami w drucianych oprawach.

 

Żyrandol KOŁO Styl loftowy w oświetleniu bazuje przede wszystkim na głównym elemencie jakim jest żarówka. To ona staje się podstawą całej aranżacji. Wykorzystywana jest tu najczęściej jej ciepła barwa, którą osłaniają abażury wykonane z drutu czy metalowe szkielety, lecz w taki sposób by to żarówka była na pierwszym, głównym miejscu. Każdy z rodzai lamp, niezależnie czy to montowany na ścianie kinkiet czy zwisający z sufitu żyrandol, został dopasowany do przemysłowego wnętrza tworząc loftowy styl również w branży oświetleniowej.

oswietlenie-ogrodowe.pl