Wczytuję dane...

Barwa światła a poszczególne pomieszczenia w domu

Barwa światła a poszczególne pomieszczenia w domu

 MOSS lampa sufitowa

 Dobór oświetlenia do poszczególnych zakątków domu nie jest prostym zadaniem. Każde z pomieszczeń ma do odegrania inną rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, dlatego tak ważnym jest by zakup oświetlenia do naszego domu nie był przypadkowym wyborem.  

 

 Typowo coLampa sufitowa SATYNA / MAROSAdzienne, praktyczne pomieszczenia powinny być zaopatrzone w jasne światło, które ułatwi nam pracę. Rozświetlenie kuchni, łazienki nie jest sprawą prostą ze względu na wilgoć jaka unosi się w powietrzu. Wznoszące się opary mogą zaszkodzić oświetleniu, wówczas podczas zakupu warto zwrócić uwagę na szczelność opraw. Łatwiejszym zadaniem jest wybór oświetlenia do garderoby czy salonu. Tu możemy pozwolić sobie na przepych i fantazję, według naszych upodobań.  

 

 W pomieszczeniach, które używamy rzadko, bądź takich, które mają nam pomóc w wyciszeniu warto postawić na cieplejszą, nieco przyciemnioną barwę żyrandola. Sypialnia jest miejscem gdzie sprawdzi się rozproszone ciepłe światło. W korytarzu również warto na nie postawić, by po wejściu do domu nie zostać oślepionym.  

Kinkiet pojedynczy

 

 Odpowiednią intensywność światła możemy uzyskać dobierając ciemniejsze klosze do kinkietów czy cieplejszą barwę żarówki, jak i umiejscowienie samego żyrandola czy oprawy ma znaczenie.

 

 W pomieszczeniach typu salon czy sypialnia warto pokusić się o zakup oświetlenia zarówno praktycznego jak i dekoracyjnego. Podczas rodzinnych posiłków czy spotkań ze znajomymi górne światło będzie niezbędnym elementem aranżacji, natomiast romantyczny klimat uzyskamy stawiając właśnie na dodatkowe, poboczne oświetlenie, typu kinkiety czy lampy podłogowe.

 

 

oswietlenie-ogrodowe.pl