Wczytuję dane...

Oświetlenie działki na wsi

Oświetlenie działki na wsi

 

Coraz częściej, z powody natłoku spraw i szybkiego tempa życia, uciekamy w spokojne miejsca, za miasto. Na wsiach urządzamy domki zachęcające swoim ciepłem i harmonią. Projektując wnętrza domków letniskowych uciekamy się głównie do stylu rustykalnego. Inspirowanego tradycjami rodzinnymi, ale także tajemniczymi zakątkami Skandynawii.

Projektując domek nie możemy zapomnieć o ogrodzie. Podczas urlopu to głównie w nim chcemy spędzać piękne, słoneczne dni, jak i ciepłe wieczory. A jeśli wieczory to przy dobrym oświetleniu.

Szukając lamp ogrodowych w stylu rustykalnym , bądź skandynawskim, musimy pamiętać o:

  •          prostocie formy,
  •          naturalnych materiałach,
  •          wzornictwie nawiązującym do natury.

To 3 główne zasady stylu rustykalnego. Oświetlenie ogrodowe w takim charakterze, powinno być wykonane z żelaza kutego, specjalnie postarzanego. Kolorystyka lamp ogrodowych powinna być spójna z naturą, a więc polecane są zielenie, brązy i odcienie złota. W sklepach z oświetleniem ogrodowym możemy znaleźć lampy z ornamentami roślinnymi, które dobrze komponują się w stylu rustykalnym.

W zależności co chcemy oświetlić, możemy wybrać kinkiety ogrodowe, bądź lampy wiszące. Te pierwsze nadadzą się do oświetlenia tarasu, natomiast te drugie nadadzą się świetnie do oświetlenia wnętrza altanki.

Wybierając oświetlenie ogrodowe możemy wybrać prostsze formy, bądź bardziej wyszukane, nadając bogatszy charakter otoczeniu.

Przykład lampy wiszącej w stylu rustykalnym – forma prostsza.

      Przykład kinkietu ogrodowego w stylu rustykalnym – forma bogatsza.