Wczytuję dane...

Solidne mocowanie lamp

     Solidne mocowanie lamp

 

 Zakup lamp do ogrodu nie jest rzeczą łatwą. Planując rozświetlić swój ogród należy jak najwcześniej zacząć Wylewka / podstawa pod lampy ogrodowe ŚREDNIAwszelkie wykopy zwłaszcza przed sadzeniem roślin i wyrównaniem trawnika, by nie zniszczyć pracy włożonej w wygląd estetyczny naszego małego azylu. Decydując się na montaż oświetlenia w ogrodzie nie skupiamy się jedynie na lampach, ale również powinniśmy dokładnie zaplanować instalację elektryczną jak i odpowiednie mocowanie lamp do podłoża, tak by przetrwały nawet wielkie wichury.

 

 Najbardziej podatne na wywrócenie są wysokie lampy ogrodowe, dlatego w ich przypadku konieczne jest zapewnienie adekwatnego podłoża jak i stabilnego i pewnego mocowania. Chcąc wybrać odpowiednią wylewkę należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. W zależności od wysokości lampy takiej wielkości podstawy Wylewka / podstawa pod lampy ogrodowe DUŻAbędziemy montowali. Im wyższa lampa tym większa powinna być wylewka. Elementem na który również warto zwrócić uwagę jest rozstaw śrub. By dobrze zamontować lampę ułożenie mocowań powinno bez problemu dopasować się do otworów w podstawie słupka. Dobrze wykonana betonowa podstawa posiada także wewnętrzny otwór w celu poprowadzenia kabla i podłączenia lampy do instalacji. Kupując lampy ogrodowe warto również zapytać sprzedawcę o odpowiednie wylewki, dzięki temu będziemy mieli pewność iż zakupione przez nas fundamenty są właściwe dla naszych lamp. 

 

 Gdy podłoże jest zbyt miękkie, by solidnie przymocować do niego lampę ogrodową, wówczas idealnym rozwiązaniem jest betonowy fundament. Zapewni on stabilność ogrodowemu oświetleniu nawet podczas ulewnych deszczy, kiedy grunt jest miękki, nasiąknięty wodą. Mamy wówczas pewność iż nasze lampy bezpiecznie przetrwają każdą burzę.

oswietlenie-ogrodowe.pl