Wczytuję dane...

Rodzaje oświetlenia ogrodowego – jak wybrać odpowiednią lampę?

Lampa ogrodowa stojąca KUTA OGR1 Rodzaje oświetlenia ogrodowego – jak wybrać odpowiednią lampę?

 

 Używając słowa ogród, zazwyczaj myślimy o terenie który znajduje się za naszym domem, jest odgrodzony od świata zewnętrznego płotem, lub czasem nawet żywopłotem, co sprawia, że jest to o wiele ciekawsze miejsce i spokojnie możemy nazwać je swoim prywatnym azylem. Rzadko jednak zastanawiamy się ile trzeba włożyć pracy w to żeby takie miejsce było przyjazne nie tylko dla oka w ciągu dnia, ale również by wieczorne spędzanie czasu było dla nas przyjemnością. Otóż jednym z elementów o który musimy zadbać jest oświetlenie ogrodowe, a ilość jego modeli jest niesamowicie wysoka.

 

 Najczęściej wybieranym oświetleniem są średnie lampy ogrodowe. Ze względu na swojąLampa ogrodowa stojąca KUTA OGR2 wysokość idealnie sprawdzają się przy rozświetlaniu ścieżek czy alejek. Wysokie lampy ogrodowe, tzw. parkowe zazwyczaj kupowane są do ogrodów o dużej powierzchni. Dzięki swojej wysokości potrafią rozjaśnić nawet duże obszary przy jedynie kilku lampach. Często stosowane w miejskiej infrastrukturze jako oświetlenie ulic, parkingów czy parków. Lampy niskie pełnią często rolę jedynie dekoracyjną. Podświetlony od dołu krzew czy ulubiona roślina nabiera niepowtarzalnego uroku po zachodzie słońca. Te małe punkty świetlne sprawdzają się również przy oświetleniu schodów czy zaznaczeniu krańców tarasu. Lampy stojące mocowane do podłoża charakteryzuje duża stabilność nawet przy silnym wietrze i niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

 

Kinkiet ogrodowy OGR6 Kinkiety ogrodowe ze względu na swoje specyficzne mocowanie nie są tak użytecznym oświetleniem jak modele stojące. Montowane na ścianach budynku czy słupach altanek potrafią stworzyć niesamowity klimat. Przyćmione światło padające z góry dodaje całemu ogrodowi nuty romantyzmu i tajemniczości. Jest to idealny nastrój nie tylko na romantyczny wieczór we dwoje, ale również by odpocząć i zrelaksować się. Najczęściej używane są do oświetlenia drzwi wejściowych czy konstrukcji altanowych. Ostatnim z rodzai oświetlenia są lampy wiszące. Choć mało funkcjonalne to są niezwykle urokliwe. W większości aranżacji montowane są nad stołem, by rozświetlać jego powierzchnię. Skupiają wówczas naszą uwagę na potrawach jak i współtowarzyszach posiłku.

 

 Sposobów by rozświetlić swój przydomowy azyl jest wiele. W zależności od naszych upodobań jak i możliwości nie tylko finansowych ale również i powierzchniowych możemy wybrać lampy najbardziej pasujące do naszego ogrodu, zarówno wysokością, modelem jak i stylem.

 

 

oswietlenie-ogrodowe.pl