Wczytuję dane...

Komfort i oszczędność, czyli lampy z czujnikami ruchu

Komfort i oszczędność, czyli lampy z czujnikami ruchu

 Czujnik ruchu VIRGINIA

 Montaż oświetlenia w ogrodzie, a nawet już sam zakup odpowiednich lamp jest niekiedy bardzo kosztowną sprawą. Lampy do ogrodu z czujnikami ruchu mogą okazać się idealnym pomysłem zarówno jeśli chodzi o praktyczność oświetlenia, jak i bezpieczeństwo czy oszczędność.

 

 Obecnie w sprzedaży możemy wyróżnić trzy rodzaje czujników. Urządzenia wysyłające i odbierające fale elektromagnetyczne, ultradźwiękowe i te najbardziej popularne na podczerwień. W oświetleniu najczęściej spotykamy lampy z czujnikami na podczerwień. Działają one na zasadzie promieniowania cieplnego, czyli takiego które emituje każdy człowiek. Po zarejestrowaniu ciepła czujnik włącza lampę i możemy bezpiecznie podążać ścieżką w stronę domu. Istnieją również specjalistyczne czujniki, które reagują wyłącznie na ruch wykonany przez człowieka, to idealne rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt domowych. Biegające Czujnik ruchu BLUESKYswobodnie po ogrodzie psy czy koty nie spowodują wówczas automatycznego włączenia lampy. Jest to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie.

 

 Czujnik ruchu to nie tylko komfort dzięki któremu nie musimy szukać włącznika światła by nasi goście bezpiecznie trafili do furtki. To również duża oszczędność. Lampy, które zapalają się tylko kiedy zarejestrują ruch są bardziej opłacalne niż te, które rozświetlają naszą posesję przez całą noc. Automatyczne włączenie i wyłączenie lampy spowoduje iż nie musimy pamiętać o zgaszeniu światła wchodząc do domu, co również przełoży się na nasze rachunki.

 

 Lampy z czujnikami ruchu to również idealne rozwiązanie, kiedy chodzi o bezpieczeństwo. Nagłe włączenie się światła odstraszy nie jednego złodzieja. Oświetlona posesja pozwoli nam ustrzec się przed kradzieżami i pozwoli bezpiecznie korzystać z ogrodu także po zmroku.

 

 

 

oswietlenie-ogrodowe.pl