Wczytuję dane...

Rozjaśnij swoją kuchnię!

Rozjaśnij swoją kuchnię!

 ANDRIUS II żyrandol

 Oświetlenie w kuchni pełni rolę przede wszystkim praktyczną, użytkową. Bez dobrego światła trudno nam będzie bezpiecznie i bezproblemowo korzystać z tego pomieszczenia. Chcąc dobrze dobrać oświetlenie warto podzielić kuchnię na kilka stref. Światło centralne, czyli żyrandol, który znajduje się w centrum kuchni. W zależności od wielkości i wysokości pomieszczenia możemy wybrać ten montowany tuż przy suficie, bądź jeden z modeli wiszących. Wielu rezygnuje z montażu takiego oświetlenia, ponieważ obecnie jest zastępowane przez kilka bardziej przydatnych lamp.

 

 Oświetlenie blatu roboczego i kuchenki to jedno z najważniejszych miejsc do oprawa podszafkowa 1021-1rozświetlenia. W zależności czy blat ten znajduje się pod szafką, czy na wyspie takie oświetlenie dobierzemy. Wysokość źródła światła powinna być poniżej poziomu oczu, by nie oślepiała nas podczas przygotowywania posiłków. Oświetlenie podszafkowe, oprawy do zabudowy to idealne rozwiązanie gdy blat roboczy znajduje się pod szafką. Wyspę zaś możemy rozjaśnić montując nad nią wisząca lampę o ciekawym kształcie, co dodatkowo stworzy nam dekoracyjny dodatek do kuchni. Taki blat będzie również pełnił często rolę małej jadalni czy barku. Finezyjna lampa pozwoli nam na podkreślenie tej funkcji. Barwa światła powinna być dość jasna i mocna, ale o tym zadecyduje przede wszystkim żarówka, którą trzeba rozważnie wybrać.

 Zestaw opraw do zabudowy FUSION

 Kolejnym elementem który warto podświetlić są szafki. Zarówno te niżej jak i te wiszące. Efektownie podświetlone dodadzą uroku i wprowadzą nastrój pełen harmonii i uporządkowania. Same w sobie będą niezwykłym elementem dekoracyjnym, ale również pomogą w rozjaśnieniu blatu roboczego jak i całej kuchni. To poboczne światło idealnie sprawdzi się wieczorną porą gdy zmęczeni będziemy chcieli napić się gorącej herbaty. Wówczas zbyt jasne światło będzie nas drażniło a toBELUGA żyrandol poboczne pozwoli nam skorzystać bez problemu z kuchni.

 

 Ze względu na dużą praktyczność tego pomieszczenia powinniśmy wybrać kilka źródeł światła, by skutecznie rozjaśnić całą kuchnię. Pamiętajmy również by styl lamp pasował do klimatu aranżacji całej kuchni.

 

 

http://oswietlenie-ogrodowe.pl/