Wczytuję dane...

Plafony- zapomniany element oświetlenia

Plafony- zapomniany element oświetlenia 

 

plafoniera CANO

  Obecnie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz królują surowe formy, minimalizm oraz retro styl. Znane nam proste plafony ze względu na mało reprezentacyjną budowę oraz ubogi kształt są już mało modnym dodatkiem do tak wysublimowanego wnętrza.

  Współczesne formy oraz niebanalna stylistyka sprawiają iż te zapomniane już lampy przeżywają swoje odrodzenie w zupełnie nowych odsłonach. Często nazywamy je lampami sufitowymi, ze względu na specyfikę ich montażu. Umieszczane przy samym suficie mają szeroki kąt padania światła, co sprawia iż mogą rozjaśnić pokój o dużych rozmiarach. Biorąc pod uwagę ich budowę idealnie odnajdą się w niskich pomieszczeniach. Sprawdzą się również w pokoju dziecięcym czy na korytarzu, gdzie intensywność światła powinna być mniejsza niż w pozostałych pomieszczeniach, oczywiście w zależności od modelu plafonu. Te lampy sufitowe są wygodnym i bardzo YOSSI Plafoniera ściennapraktycznym pomocnikiem w rozświetleniu mroku. Plafony to świetna alternatywa dla tradycyjnych lamp wiszących. Modele ścienne świetnie odnajdą się w salonie jako dodatkowe źródło światła, czy w sypialni pomagając w kreowaniu spokojnego i relaksującego klimatu.

  Lampy w naszych domach spełniają jednocześnie dwie ważne funkcje. Oprócz praktycznego oświetlenia są również elementem dekoracyjnym. Niestety ta druga funkcja zazwyczaj przeważa przy wyborze lamp sufitowych. Twórcy i projektanci wyszli więc naprzeciw takim wymaganiom. Szeroki wybór plafonów w najróżniejszych kształtach i kolorach sprawiają iż chętniej sięgamy po te praktyczne i zapomniane oświetlenie.

 

 

 

http://oswietlenie-ogrodowe.pl/