Wczytuję dane...

Gdzie ustawić stojącą lampę ogrodową?

Gdzie ustawić stojącą lampę ogrodową?

 

Lampa ogrodowa stojąca PROVENCE

 Nie od dziś wiemy jak ważne jest dobrze dobrane oświetlenie w ogrodzie. Nie tylko dodaje uroku całemu ogrodowi, ale również pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa jego użytkownikom. Oczywiście w zależności od modelu lamp, będą one miały różne zastosowania i zadania.

 

 W ogrodzie o dużej powierzchni możemy pokusić się o montaż wysokiej lampy, która świetnie poradzi sobie z rozświetleniem dużego obszaru. Ustawienie kilku wysokich lamp wzdłuż ścieżki w odpowiedniej odległości od siebie stworzy piękną, bajkową iluminację świetlną jak i również skutecznie rozjaśni drogę i wskaże wszystkie niebezpieczeństwa tj. nagłe uskoki gruntu czy kałuże. Lampa stojąca ARTUWysokich lamp nie powinniśmy umieszczać w ogrodach o małej powierzchni ponieważ stworzą one wrażenie przepychu i ścisku.

 Średniej wysokości lampy do ogrodu warto zamontować przy mostkach czy krawędziach tarasu. Ich optymalna wysokość sprawi iż dostrzeżemy niebezpieczeństwo na tyle wcześnie by odpowiednio zareagować. Takie lampy odnajdą się na niewielkich powierzchniach, gdzie będą pomocne w ukazaniu  ciekawej roślinności, ale również na dużych obszarach by oznaczyć np. drogę do garażu.

 Niskie lampy to nieodłączny element małej architektury ogrodowej. Przy małej powierzchni warto zaakcentować ścieżkę czy ciekawy krzak za pomocLampa ogrodowa stojąca HEDGEą tych lamp. W ogrodzie o dużej powierzchni takie lampy będą nie widoczne, wręcz przytłoczone przez roślinność czy sam obszar.

 

 Umiejętne rozplanowanie oświetlenia w ogrodzie nie jest łatwym zadaniem. Najważniejsze by rozjaśnić miejsca z których korzystamy często, również po zmroku. Dopasowanie odpowiednich lamp zarówno wysokości, budowy jak i stylu wymaga dużej wiedzy i cierpliwości, ale efekt jaki uzyskamy po przemyślanej aranżacji wynagrodzi nam wszelkie trudy. Dodatkowo sprawi iż będziemy czuli się bezpiecznie w naszym ogrodzie również po zmroku.

http://oswietlenie-ogrodowe.pl/