Wczytuję dane...

LED w ogrodzie

 

 

LED w ogrodzie

 

Każdy już pewnie słyszał o oświetleniu LED. Swoją popularność zyskało ono głównie dzięki dużej energooszczędności, sięgającej nawet do 80 - 90 % i długa żywotnością żarówek. Wadą jest wysoka cena inwestycji, która nie w każdym przypadku się zwraca.

Początkowo stosowane głównie były taśmy LEDowe. Jednak z czasem wzrósł popyt na lampy LED z możliwością stosowania w standardowych oprawach, jako zamienniki tradycyjnych żarówek. Umożliwiło to zastosowanie ich również w oświetleniu ogrodowym.

Żarówki LED mogą być stosowane w lampach stojących i kinkietach ogrodowych.

 

Latarnie ogrodowe z lampami LED świetnie sprawdzą się w oświetlaniu ścieżek, bez względu na to czy będą to lampy ogrodowe wysokie czy niskie. Wybór ten zależy już wyłącznie od charakteru naszego ogrodu i naszej wyobraźni. Sklepy z lampami oferują głównie latarnie LED w stylu nowoczesnym, tj. np. Lampa ogrodowa stojąca MILAZZO lub Lampa stojąca zewnętrzna GOTHA.

Większy wybór ogrodowych lamp LEDowych znajdziemy wśród kinkietów zewnętrznych. Wśród nich możemy jznaleźć odpowiednie do ogrodów w stylu nowoczesnym, np. Kinkiet zewnętrzny GOTHA, bądź Kinkiet zewnętrzny STAVANGER, jak również do otoczeń bardziej klasycznym. W tym drugim przypadku sprawdził by się Kinkiet ogrodowy LED LYON lub Kinkiet ogrodowy LED MESSINA.

Ciekawym miejscem do wykorzystania lamp LEDowych są kinkiety z numerem domu. Jak wiadomo świecą się całą noc, więc inwestycja w żarówki LEDowe w tym przypadku powinna zwrócić się nam w 100 %.

Podane przykłady lamp ogrodowych można znaleźć w naszym sklepie: http://oswietlenie-ogrodowe.pl/c/85/lampy-led.html .