Wczytuję dane...

Wiosna nadchodzi, zaplanuj prace w ogrodzie!

Wiosna nadchodzi, zaplanuj prace w ogrodzie!

Lampa ogrodowa stojąca OGR9

 

 Oświetlenie w ogrodzie jest rzeczą niezwykle istotną. Nie tylko zimą gdy chodzi o bezpieczeństwo rodziny i nasze, ale również wiosną, kiedy dni stają się dłuższe i więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Poza aspektem praktycznym oświetlenie w ogrodzie jest również elementem dekoracyjnym.

  • Jednym z głównych elementów wymagających rozjaśnienia są alejki. Tu najlepiej sprawdzą się lampy stojące średnie. Dzięki niewielkiej wysokości mamy pewność iż nie oślepią nas i naszych gości. Ponadto gdy powróci zima, nie uszkodzimy ich odśnieżając łopatą alejkę.  

  • Podjazd jest kolejnym fragmentem ogrodu, który powinien być oświetlony. Rozświetlony parking ułatwi nie tylko ustawienie auta, ale również pozwoli nam bezpiecznie wysiąść z pojazdu. Tu najczęściej sprawdzają się oprawy najazdowe

  • Drzwi frontowe najlepiej rozświetli kinkiet ogrodowy. Umieszczenie lampy w takim miejscu da nam pewność iż nie wpuszczamy do domu złodzieja, jak i również ułatwi znalezienie kluczy czy bezpieczne pokonanie schodów. 

 Poza aspektami dotyczącymi przede wszystkim bezpieczeństwa, oświetlenie może pełnić również rolę dekoracyjną. Wówczas w ogrodzie warto podkreślić to co jest w nim wyjątkowe, niepowtarzalne.

  • Głównym miejscem o które warto zadbać jest altana. Tu spotykamy się z przyjaciółmi, czy spędzamy spokojny wieczór z kubkiem herbaty. Najczęściej wykorzystywanym oświetleniem w altankach są lampy wiszące bądź kinkiety. 

  • Ciekawe rośliny, rzeźby czy pergole najlepiej rozjaśnić od dołu. Wówczas gra światła i cieni stworzy Kinkiet ogrodowy OGR15niezwykłą iluminację. Idealnie sprawdzą się tutaj lampy stojące niskie czy reflektory, które dzięki możliwości regulacji kątu padania światła pomogą w uzyskaniu pożądanego efektu. 

  • Kinkiety ogrodowe umieszczone na elewacji budynku są coraz częściej spotykanym elementem dekoracyjnym.  

 Możliwości rozświetlenia ogrodu zarówno w sposób praktyczny i dekoracyjny jest wiele. Nadejście wiosny jest świetną okazją na zmianę aranżacji w ogrodzie! Niewielkie metamorfozy, jak choćby zmiana ustawienia lamp czy podświetlenie kilku krzewów mogą przynieść niespodziewane efekty.

http://oswietlenie-ogrodowe.pl/